Gruodį šiluma šalyje brango beveik 3,5 proc.: „Nemėžio komunalininkas“ – rekordinėse aukštumose

0
256

AB ,,Vilniaus šilumos tinklai” aptarnaujamiems vartotojams gruodžio mėn. šilumos kaina didėjo vos 0,2 proc. Tačiau lygiai prieš metus ji kainavo net 10 proc. mažiau, o jei tiksliai – tai 9,78 proc. pigiau.

Sostinė tarp didmiesčių užima užimą trečią vietą (5,05 ct ct/kWh be PVM) ir nusileidžia pirmoje vietoje esantiems Šiauliams (4,74 ct/kWh be PVM) ir antroje Kaunui (4,9 ct/kWh be PVM) . Paskutinėje vietoje – Panevėžys (5,67 ct/kWh be PVM), kiek aukščiau Klaipėda (5,41 ct/kWh be PVM).

Vidutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina šalyje gruodį, palyginti su lapkričiu, augo 3,47 proc., o palyginti su pernai gruodžiu – 5,71 procento.

Mažiausia šilumos kaina Utenoje – 4,34 cento su PVM, o didžiausia Biržuose – 9,97 cento su PVM už kWh.

„Nemenčinės komunalininko“ klientams esantiems šiluma gruodį kainuos 8,49 ct su PVM už kWh, o „Nemėžio komunalininko“ – 7,34 ct su PVM už kWh. UAB „Nemžio komunalininkas” šilumos kainos stebina nuo šių metų spalio, kai buvo pasiektas bene geriausias rezultatas per visą įmonės istoriją – tiekė už 7,07 ct su PVM. Nuo šio rudens įmonė bendroje Lietuvos statistikoje tik gerina savo pozicijas. Šiuo metu 35-ta vieta šalyje. Prieš tris mėnesius buvo 40-ta.