Gruodį teismo jau baustas, baltarusiškų cigarečių vežikas įkliuvo vėl

0
41

Kaišiadorių rajone pasieniečiai sulaikė vilnietį, kuris nuomotu automobiliu vežė beveik 6,5 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių. Vos prieš pusmetį už tokią pat neteisėtą veiką teismas šį vyrą jau yra nubaudęs. Dabar jo laukia bauda arba laisvės atėmimas iki šešerių metų.

Šeštadienį Kaišiadorių rajone VSAT Pagėgių pasienio rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus pareigūnai kartu su kolegomis iš Kauno policijos patikrinti sustabdė automobilį „Audi A6“. Pasieniečiai turėjo žinių, kad juo gali būti gabenamas neteisėtas krovinys. Nuomotą automobilį su lietuviškais valstybinio numerio ženklais vairavo 54-erių metų vilnietis.

Atidžiai apžiūrėję automobilį, jo salone ir bagažinėje pasieniečiai aptiko beveik 6 500 pakelių cigarečių „NZ Gold“, „Minsk Capital“, „Minsk 5 Superslims“, „Minsk Capital QS“ su baltarusiškomis banderolėmis. Tokio rūkalų kiekio vertė, įskaičiavus visus Lietuvoje privalomus sumokėti mokesčius, – beveik 27 tūkst. eurų.

Patikrinus sulaikytojo duomenis, paaiškėjo, kad jis ne kartą baustas už neteisėtą disponavimą akcizinėmis prekėmis. Pastarąjį kartą pasieniečiams buvo įkliuvęs pernai kovo mėnesį, kai gabeno per 5 000 pakelių kontrabandinių cigarečių. Už tai gruodį teismas jam skyrė 4 800 eurų baudą. Kadangi nuomotas automobilis nekonfiskuotinas, vilniečiui buvo priteista sumokėti jo vertę – 3 200 eurų.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis Pagėgių pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuriam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros 3-iojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras.

Už disponavimą kontrabandinėmis cigaretėmis įtariamasis sulauks baudos arba laisvės atėmimo iki šešerių metų. Vilnietis po apklausos buvo paleistas skyrus kardomąsias priemones – dokumento paėmimą ir rašytinį pasižadėjimą neišvykti.

VSAT Pagėgių pasienio rinktinės informacija