Gurkštelti tikrumo. Atraskite ypatingą Kretos dvasią arbatos puodelyje

0
549

Sausringose kalnų vietovėse netrunka pajausti galingą kvapų, spalvų ir energijos sinergiją. Tai mūsų Kreta. Kvapai, atkeliaujantis iš kalnų papėdžių, uodžiami dar nuo jūros kranto. Spalvos, harmoningai persipinančios su garsiosiomis alyvuogių giraitėmis. Ir galinga kalnų skleidžiama energija, kylanti iš unikalios salos ir jos tradicijų. Nors iššūkis į „Evergetikon“ žolelių arbatas sutalpinti vietinį etosą, sodrius kvapus ir skonius drauge su gydomosiomis augalų savybėmis yra nemenkas, dienos pabaigoje esame dėkingi turėdami šią galimybę.

Unikali vieta pasaulyje

Kretos geografinė padėtis žolelių auginimui yra itin palanki. Nedidelis atstumas tarp kalnų ir jūros, derlinga žemė, akmeningas ir sausas dirvožemis – visa tai kuria unikalų mikroklimatą, idealiai tinkantį auginti aromatinguosius augalus. O neišblėstanti saulė, drauge su mažu užterštumu, sukuria unikalų biologinės įvairovės rojų, kuriuo garsėja ši sala. Nuo Knoso rūmų per visą Kretą, ir keliose kitose civilizacijos nepaliestose Graikijos dalyse, kruopščiai renkame žolelių pasėlius, kurie prisipildę aplink augančių laukinių augalų ekstraktų. Smagu, kad matyti vis daugiau tyrimų, kuriuose Graikijos augalai apibrėžiami su gerokai didesniu veikliųjų medžiagų kiekiu nei kitose pasaulio šalyse.

Kretietiškos žolelės harmonijai, malonumui, gyvenimui

Kretietiškos žolelės yra daugelio metų studijų objektas. Iš kartos į kartą perduodamos augalų žinios sudera su senovės graikų ir romėnų tyrimais bei šiuolaikiniu mokslu – ypatinga žolelių galia neabejojama. Natūraliai per visą salą augančios vaistažolės gali padėti spręsti daugybe sveikatos problemų, tereikia šiek tiek žinių. Kai kurias čia augančias žoleles galima rasti tik čia, Kretoje, ir niekur kitur. Kaip antai, Dittany (Daphne) – laikoma žolelių karaliumi, šis randamas tik Kretoje, nuo senų laikų laikomas vaistu nuo visų ligų. Hipokratas skirdavo šią vaistažolę skrandžio negalavimams, virškinimo problemoms ir infekcijoms gydyti. „Evergetikon“ DITTANY arbata pasižymi naudingomis antibakterinėmis, antiseptinėmis savybėmis, gali padėti esant reumatiniams skausmams bei sąnarių uždegimui. Taip pat ši žolelė reguliuoja kraują dubens srityje, pravartu išbandyti moterims, turinčioms nereguliarių mėnesinių ciklą.

Prusto pyragėlis ir 15 Kretos atspalvių

Kiekviena žolelė turi savo istoriją, susijusią su salos gyventojų tradicijomis ir įsitikinimais, tad nelengva išskirti pačias vertingiausias. Daugiau apie tai galvojant, norisi prisiminti Marselio Prusto „Prarasto laiko beieškant“ romano herojų. Šis guršteli liepžiedžių arbatos, užkanda pyragėliu ir sustingsta. Šis momentas, iš pirmo žvilgsnio nieko nereiškiantis, staiga pasikeičia, tarsi sustoja visas pasaulio laikas: romano veikėjas patiria intensyvią euforiją, begalinį liūdesį ir dar kažką daugiau, ką sunku apsakyti žodžiais, ir visa tai – vienu metu. Išskiriant svarbiausias žoleles, vienos iš pirmųjų iškyla tos, kurias gerdavome kaip žolelių arbatas pas močiutes ir mamas, pateiktas su besąlygine meile. Malotira, Dittany, mairūnai, ladania, šalavijas, raudonėliai, rozmarinai, čiobreliai, tymba. Kviečiame išbandyti ir patirti Kretos spalvas, skonius bei stiprybe su „Evergetikon“ 15 Kretos žolelių arbata.