Gyventojams dar pritrūksta galimybių atsiskaityti kortelėmis turguje ar grožio salonuose

0
162

Maždaug pusė Latvijos ir Lietuvos gyventojų (atitinkamai 52 proc. ir 49 proc.) ir trečdalis Estijos gyventojų (36 proc.) susiduria su sunkumais norėdami atsiskaityti mokėjimo kortele turguje, mugėje, miesto šventėje ar panašiose vietose.

Beveik 40 proc. Lietuvos gyventojų ir kas penktas Latvijos ir Estijos gyventojas (atitinkamai 21 ir 23 proc.), atsiskaitydami už grožio paslaugas kirpėjui, manikiūrininkui, kosmetologui ir kitiems specialistams, negali už paslaugas sumokėti elektroniniu būdu, rodo „Luminor“ banko atlikta apklausa.

Atsiskaitymai banko kortelėmis populiariausi Estijoje (88 proc.), pagal elektroninius atsikaitymus Latvijos ir Lietuvos gyventojai šiek tiek atsilieka nuo šiaurinių kaimynų (81 ir 82 proc.). Grynaisiais vis dar mieliau atsiskaito kiek mažiau nei penktadalis latvių ir 15 proc. lietuvių bei dešimtadalis estų.

„Mokėjimų elektroniniu būdu apimtys vis dar didėja, ypač tai buvo justi per pandemiją, kai daugėjo atsiskaitymų kortele ir elektroniniu būdu. Vartotojams šis būdas yra patogus, nes šiandien nemažai banko kortelių gali būti susietos su mobiliųjų telefonų programėlėmis ar kitais išmaniaisiais įrenginiais, todėl atsiskaityti gali greitai ir patogiai. Galima pasidžiaugti, kad prekybininkai jau dažnai pagalvoja apie atsiskaitymų patogumą“, – sako „Luminor“ banko Elektroninės prekybos skyriaus vadovas Justas Daujotas.

Dėl to, kad nebuvo galimybės atsiskaityti kortele, pirkinio kartą per mėnesį teko atsisakyti penktadaliui latvių, 16 proc. lietuvių ir 15 proc. estų. Dažniau nei kartą per mėnesį dėl to pirkinio atsisakė dešimtadalis latvių, 8 proc. lietuvių ir 4 proc. estų.

„Apklausos duomenys rodo, kad pirkėjams svarbu turėti pasirinkimą. Ypač tam dėmesį turėtų skirti prekybininkai, dirbantys įvairiuose renginiuose bei festivaliuose, taip pat turgavietėse, kur pirkėjams iki šiol vis dar gali būti sunku atsiskaityti kortele. Pasitaiko nemažai atvejų, kai dėl to atsisakoma pirkinio, o tai reiškia suirzusius pirkėjus ir prarastas pajamas prekybininkams“, – sako J. Daujotas.

Kai atsiskaityti kortele neįmanoma, kas ketvirtas Latvijos gyventojas ieško bankomato grynųjų pinigų paėmimui. Tokia galimybe pasinaudoja kur kas mažiau respondentų Lietuvoje (18 proc.) ir Estijoje (11 proc.).