Gyventojams išdalins per 5 tūkstančius krūmų ir medžių sodinukų

0
140

Daugiabučių kiemus norintys žalinti vilniečiai šiemet vėl kviečiami pasinaudoti galimybe – sostinės seniūnijos išdalins 4,5 tūkst. krūmų. Šiemet pasisodinti bus siūloma ir medžių – jų vilniečiams bus padovanota 1,3 tūkst.

„Nuo Žaliosios bangos pradžios gyventojams padovanojome apie 10 tūkst. krūmų ir medžių sodinukų. Pernai visus sodinukus gyventojai rezervavo per tris dienas, – pasakojo sodinukų dalinimo akciją pernai kuravusi „Vilniaus miesto parkų“ kraštovaizdžio architektė Dovilė Ivanauskienė. –  Džiugu, kad gyventojai jaučiasi savo aplinkos šeimininkais ir mielai prisideda prie jos puoselėjimo.“

Vivilniečiams bus dalijami 11 rūšių krūmai (žvilgantysis kaulenis, sedula pilkoji, juodvaisė aronija, šeivamedis, juodugis, tarpinė forsitija, šviesioji hortenzija, paprastasis jazminas, paprastasis ligustras, pilkoji lanksva, paprastosios alyvos, paprastasis putinas) ir 5 rūšių medžiai (ąžuolas paprastasis, paprastoji pušis, liepa mažalapė, beržas karpotasis, paprastasis šermukšnis).

Krūmų ir medžių sodinukai bus dalinami  balandžio 11–30 dienomis. Prie savo namų krūmų ar medžių norintys pasisodinti gyventojai ar bendruomenės turi kreiptis į savo seniūniją – iki balandžio 10 d. elektroniniu paštu pateikti laisvos formos prašymą. Jame turi būti nurodytas sodinukų kiekis ir rūšis iš pateikto sąrašo, pageidaujamos želdinti vietos nuotraukos ir  taškeliais pažymėtos sodinimo vietos ant ortofoto bei 3–5 kaimynų sutikimas želdinti aplinką. Prašyme taip pat reikėtų keliais sakiniais argumentuoti, kodėl šioje vietoje gyventojai norėtų pasisodinti augalų.

Gavusios užklausą, seniūnijos patikrins, ar siūlomoje vietoje galima sodinti, ar teritorijoje nėra tam tikrų inžinerinių tinklų, bus įvertintos sklypų ribos, leistini atstumai nuo pastatų. Tai atlikus seniūnijos informuos gyventojus apie sodinukų atsiėmimo laiką bei vietą. Kartu su sodinukais gyventojai gaus ir kamienų apsaugas bei medinius kuoliukus.

Vilniaus m. savivaldybės informacija