Į Baltarusiją išėjo aštuonios avys

0
447

Pasieniečių surasta avių savininkė, Švenčionių rajono gyventoja, pareiškė palikusi avis likimo valiai. Iki pirmadienio iš kaimyninės šalies pareigūnų informacijos apie avių likimą negauta.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Ignalinos pasienio rinktinės Švenčionių pasienio užkardos pareigūnai Švenčionių rajono Zeliankų kaimo prieigose užfiksavo neįprastą vaizdą. Šios užkardos pasieniečiai nesyk per vaizdo stebėjimo sistemas yra pamatę ir nufilmavę sieną su Baltarusija kertančius laukinius gyvūnus. Šįkart prie valstybės sienos linijos iš Lietuvos pusės priartėjo aštuonios avys.

Dalyje Švenčionių užkardos saugomo sienos su Baltarusija ruožo yra pastatytos apsauginės tvoros. Avys prie sienos įėjo ten, kur tokios tvoros nėra, tačiau eidamos lygiagrečiai sienos linijos pateko į atkarpą, kur tvora pastatyta. Kiek pasisukinėjęs Lietuvos pusėje avių būrelis įbidzeno į Baltarusijos teritoriją ir pradingo jos gilumoje.

Abipus sienos čia auga miškas.

Švenčionių pasieniečiai apie įvykį pranešė Baltarusijos pasieniečiams ir  pradėjo ieškoti avių savininko. VSAT pareigūnai greitai išsiaiškino, kad avys priklauso už kelių kilometrų gyvenančiai aštuntą dešimtį įpusėjusiai Švenčionių rajono gyventojai. Ji pasieniečius žodžiu ir raštu informavo, kad neturi galimybių ir sveikatos laikyti avis, todėl jų bandą palikusi likimo valiai.

VSAT veiklos istorijoje nesyk pasitaikė atvejų, kai į kaimyninę valstybę nuklysdavo naminiai gyvūnai, tačiau jų savininkai norėdavo savo turtą kuo greičiau susigrąžinti ir džiaugdavosi jį atgavę.

Apie šį įvykį pasieniečiai taip pat informavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos darbuotojus.

 

VSAT Ignalinos pasienio rinktinės informacija