Į Baltarusiją neišvažiavo Prancūzijoje vogtas automobilis

0
49

Druskininkų pasieniečiai Raigardo pasienio kontrolės poste (PKP) sulaikė prabangų 2021 m. laidos automobilį „Audi RS5 Sportback“, kurio tarptautinę paiešką, kaip vogto, Interpolo kanalais kovo 2 d. paskelbė Prancūzija.

Prabangų sportinį automobilį vairavo 37 metų Baltarusijos pilietis. Pasienio tikrinimo metu nustatyta, kad ši transporto priemonė yra pavogta.

VSAT pareigūnai taip pat nustatė, kad automobiliui neva Vokietijoje išduotas transporto priemonės registracijos liudijimas, įtariama, – suklastotas.

Maža to, paaiškėjo, kad prie automobilio pritvirtinti vokiški valstybiniai numerio ženklai greičiausiai taip pat yra suklastoti.

VSAT Varėnos pasienio rinktinėje dėl nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo ar realizavimo ir dokumento suklastojimo ar disponavimo juo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Griežčiausia įstatyme numatyta bausmė už šiuos nusikaltimus – laisvės atėmimas iki šešerių metų.

Automobilį vairavęs baltarusis pasieniečiams pasakojo dirbantis Lenkijos įmonėje, turinčioje filialą ir Gardine (Baltarusija). „Audi RS5 Sportback“ pasiėmęs iš požeminės automobilių aikštelės Druskininkuose, raktelius gavęs paštu. Jo pareiga buvusi automobilį nuvaryti į Gardiną, iš kur jį turėjo atsiimti pirkėjas.

Baltarusio duoti parodymai buvo nuoseklūs ir logiški, todėl apklausę liudytoju VSAT pareigūnai jį paleido.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Alytaus apylinkės prokuratūros prokuroras.

VSAT informacija