Motociklininką įklampino Rusijoje pirktas vairuotojo pažymėjimas

0
39

VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Lavoriškių užkardos pareigūnai patikrino į Baltarusiją vykusio motociklo „Suzuki GSX 600“ dokumentus. Lietuviškais registracijos numeriais pažymėtą transporto priemonę vairavo 36-erių Baltarusijos pilietis, turintis laikiną leidimą gyventi Lietuvoje.

Kontrolės metu užsienietis VSAT pareigūnams pateikė nebegaliojantį tarptautinį vairuotojo pažymėjimą. Galioti jis nustojo dar šių metų kovą. Paprašytas pateikti galiojantį dokumentą, užsienietis tikino, kad jo neturi.

Atliekant asmens apžiūrą, pasieniečiai aptiko jo šalyje išduotą vairuotojo pažymėjimą, kuris VSAT pareigūnams sukėlė įtarimų. Užsienietis prisipažino, kad dokumentas yra suklastotas. Vyras teigė, kad vairuotojo pažymėjimą prieš ketverius metus jis nusipirko Rusijoje už 600 eurų.

Dokumentas buvo ištirtas nuodugniau. Pirminiais duomenimis, tai – visiška klastotė. Pažymėjimo numeris atliktas lazerine spauda, imituota UV apsauga, dokumentas pagamintas ne iš polikarbonato, reaguoja į UV šviesą, atspausdintas lazeriniu spausdintuvu.

Netikrą dokumentą pasieniečiams pateikęs vyras sulaikytas. Pirmadienį turėtų paaiškėti, kokia kardomoji priemonė jam bus skirta.

Dėl dokumento suklastojimo ar disponavimo juo VSAT Vilniaus pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuriam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Vilniaus apylinkės prokuratūros 1-ojo skyriaus prokuroras.

Baltarusijos piliečiui už transporto priemonės vairavimą neturint teisės ją vairuoti skirta 140 eurų bauda. Už disponavimą suklastotu dokumentu įstatyme numatytas areštas arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Užsieniečio vairuotas motociklas laikinai saugomas Lavoriškių PKP laikino sulaikymo automobilių aikštelėje.

VSAT Vilniaus pasienio rinktinės informacija