Į butą per balkoną patekę ugniagesiai išgelbėjo gyvybę senukui

0
322

Vakar vakare Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 2-osios komandos ugniagesiai gelbėtojai vyko atidaryti durų į Geležinio Vilko gatvę. Jų pagalbos paprašė medikai, nes buvo įtariama, jog buto gyventojui galimai sutriko sveikata.

Kaip paaiškėjo, garbaus amžiaus senolis, kaip žadėjo, nepaskambino artimiesiems ir nebeatsiliepia į telefono skambučius. Tad jo artimieji išsikvietė pagalbą. Ugniagesiai autokopėčiomis užlipo iki balkono ketvirtajame aukšte, pateko į butą ir įleido medikus ir policijos pareigūnus. Žmogus buvo rastas be sąmonės. Jis išvežtas į ligoninę.

Vakar Vilniuje atidaryti durų ugniagesiai gelbėtojai vyko net 5 kartus. „Tokių iškvietimų būna beveik kasdien, – sakė 2-osios komandos viršininkas Arūnas Kosčicas. – Nuolat vykstame padėti tai policijai, tai medikams.“ Pasak ugniagesių gelbėtojų, jų darbas visada pavojingas, net ir durų atidarymas, nes nežinai, ką viduje rasi. Tuo labiau, kad dabar, tebesitęsiant COVID-19 pandemijai, negali žinoti, ar viduje rastas žmogus neserga šia liga.

Kai gaunamas pranešimas, kad žmogus karščiuoja ir, įtariama, serga COVID-19 liga, Vilniuje vieninteliai atidaryti durų vyksta 6-osios komandos ugniagesiai gelbėtojai. Atlikdami šiuos gelbėjimo darbus jie naudoja specialias apsaugos priemones. Jau prieš išvykdami jie apsirengia vienkartinius apsauginius kostiumus, užsideda respiratorius, pirštines, antbačius ir kt. Vakar 6-osios komandos ugniagesiai vyko į Grigalaukio gatvę ir padėjo išnešti šia liga sergantį sunkiasvorį ligonį.

Padėdami policijai ir medikams, šiemet jie jau 1074 kartus vyko atidaryti durų, už kurių neretai būdavo randamas sunkiai sergantis ligonis, kurį reikėdavo nunešti į greitosios pagalbos automobilį.

PAGD informacija