Varėnos rajone į Kabelių pasieniečių surengtą pasalą pateko Alytaus rajono gyventojas, atėjęs, įtariama, pasiimti nelegalaus krovinio – 500 pakelių baltarusiškų cigarečių

0
61

VSAT pareigūnai, patruliuodami savo veiklos teritorijoje, prie valstybės sienos su Baltarusija aptiko ryšulį su prie jo pritvirtintu GPS siųstuvu bei SIM kortele ir po teritoriją plačiai pasklidusias lateksinio baliono draiskanas.

Kabelių užkardos pareigūnai nusprendė netoli šių radinių surengti pasalą.

Netrukus iš Lietuvos pusės pasirodė vyras, einantis sniege gulinčio ryšulio link. Kai jau ketino jį pasiimti  ir gabenti į Lietuvos gilumą, iš pasalos pasirodę pasieniečiai nešiką sulaikė. Nustatyta, jog tai – 32-ejų Alytaus rajono gyventojas, VSAT pareigūnams gerai žinomas, įkliuvęs ir anksčiau, kai neteisėtai gabeno kontrabandines cigaretes.

Apžiūrėję polietileno plėvele apvyniotą ryšulį, pasieniečiai jame rado 500 pakelių cigarečių „NZ Gold“ su baltarusiškomis banderolėmis. Jų vertė, įskaitant visus Lietuvoje privalomus mokesčius, – 2 070 eurų.

Už akcizinių prekių gabenimą pažeidžiant nustatytą tvarką alytiškiui Kabelių pasienio užkardoje pradėta administracinė teisena. Už tokį pažeidimą jo laukia bauda nuo 2 000 iki 5 500 eurų.

Po apklausos VSAT pareigūnai vyrą paleido, prieš tai įteikę šaukimą atvykti į minėtą pasienio užkardą, kurioje bus nagrinėjama jo administracinė byla. Ten laikinai saugomi ir sulaikyti rūkalai.

Šiemet tai pirmas kartas, kai meteorologiniu balionu iš Baltarusijos mėginama pristatyti kontrabandinių rūkalų. Pernai Varėnos pasienio rinktinės atsakomybės ruože buvo užfiksuoti trys tokie atvejai.

VSAT Varėnos pasienio rinktinės informacija