Į Klaipėdą atvyko pirmasis JAV naftos krovinys Baltarusijai

0
214

Šiandien Lietuvos Respublikos užsienio reikalų viceministras Dalius Čekuolis kartu su Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadoriumi Lietuvoje Robertu S. Gilchristu ir Baltarusijos ambasadoriumi Lietuvoje Valerijumi Baranovskiu pasitiko laivą „NS Captain”. Į uoatmiesčio naftos terminalą jis atgabeno 77 tūkstančius tonų naftos iš Teksaso Valstijos, JAV, Baltarusijos naftos pramonės koncerno „Belneftechim” užsakymu.

„Tai dar vienas transatlantinio bendradarbiavimo pavyzdys, kai drauge su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis stipriname Baltarusijos suverenitetą ir nepriklausomybę per jos energetinių išteklių tiekimo diversifikavimą ir atsparumo trečiųjų šalių spaudimui didinimą“, – teigė viceministras D. Čekuolis.

Lietuvos, Baltarusijos ir JAV atstovai susitiko su AB „Klaipėdos naftos” vadovybe, apžiūrėjo naftą atgabenusį tanklaivį bei terminalą.

Tai jau aštuntasis Baltarusijai skirtas naftos krovinys šiais metais, perkraunamas Klaipėdos jūrų uoste. Lietuva remia Baltarusijos pastangas diversifikuoti energetinių išteklių tiekimą, apsirūpinant žaliavomis iš JAV ar kitų alternatyvių šaltinių. Per Lietuvą gabenami JAV ir kitų šalių naftos kroviniai didina Baltarusijos energetinę nepriklausomybę, amortizuoja energetinių išteklių iš trečiųjų šalių monopolio poveikį ir ribojimus.

Suvereni, nepriklausoma ir atsakinga tarptautinės bendruomenės narė Baltarusija yra tiek jos kaimyninių šalių, tiek ES ir NATO interesas.