Į Lietuvą neįleido penkių Rusijos piliečių, kurie VSAT pareigūnams pateikė, įtariama, suklastotus leidimus gyventi Vokietijoje

0
160

Pasieniečiai šeštadienį vakare Raigardo pasienio kontrolės punkte tikrino iš Baltarusijos į Lietuvą važiavusį automobilį „Toyota Corolla“. Šia transporto priemone su vokiškais registracijos numeriais vyko vairuotojas ir penki keleiviai.

Tojotos vairuotojo 43-ejų Rusijos piliečio, turinčio leidimą gyventi Vokietijoje, asmens dokumentai buvo tvarkingi. Be priekaištų taip pat buvo kartu važiavusių jo tautiečių, 21-erių, 34-erių ir 38-erių vyrų bei dviejų nepilnamečių pasai. Tačiau įtarimų pasieniečiams sukėlė jų pateikti leidimai nuolat gyventi Vokietijoje. Nustatyta, kad vokiški dokumentai, kaip įtariama, – visiškos klastotės. Priešingu atveju rusų buvimas Šengeno erdvėje būtų teisėtas. Užsieniečiai buvo informuoti, kad kelionės tęsti nebegalės.

Pasieniečiai atliko tokiais atvejais įprastus formalumus – Rusijos piliečiams surašė ir įteikė atsisakymus leisti atvykti į Lietuvą. Vokiškos klastotės iš rusų buvo paimtos, jie visi tą pačią dieną grąžinti į Baltarusiją.

Automobilį vairavusiam Rusijos piliečiui VSAT pareigūnai leido vykti toliau, tačiau tokia teise jis nepasinaudojo. Su neįleistais tautiečiais jis grįžo į Baltarusiją.

VSAT Varėnos pasienio rinktinės informacija