Į perspėjimus nereaguoja

0
224

Šiandien ant Vilniaus rajono vandens telkinių vėl pilna žvejai. Atrodo, jog per šventes viską suvalgė ir dabar tai daro genami bado.
Nors dėl atitirpusių pakrančių patekti į sausesnę ir bent kiek tvirtesnę vietą gana sudėtinga, tačiau rizikuojančių – apstu. O ledas kol kas – pavojingas.
Ugniagesiai gelbėtojai įspėja šalies gyventojus, ypač poledinės žūklės mėgėjus, nerizikuoti savo gyvybe ir nelipti ant netvirto ir pavojingo ledo. Ypač rizikuoja tie, kurie ryžtasi žvejoti vieni, nevilki gelbėjimo liemenių, neturi virvių, ledo smaigų. Žvejai turėtų būti ypač atsargūs, nes įkritus į vandenį yra sunku išsigelbėti – šilti drabužiai sušlapę tampa sunkūs ir varžo judesius. Pasak ugniagesių gelbėtojų, nelaimės dažniausiai įvyksta todėl, kad žmonės nepaiso rizikos ir mano, kad jiems nieko blogo negali nutikti.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šiemet šaltuoju metų laikotarpiu šalies ugniagesiai gelbėtojai vandenyje atliko 170 gelbėjimo darbų, iš jų – per 40 gelbėjimo darbų ant ledo. Jų metu ištraukti 36 skenduoliai, iš jų 3 vaikai. Šių darbų metu išgelbėta 12 žmonių.
Kaip elgtis ant ledo, galite sužinoti atsidarę šią nuorodą: https://www.youtube.com/watch?v=V2N4INU_vuU&feature=youtu.be