Į pranešimą dėl smurto artimoje aplinkoje sureagavę pasieniečiai sulaikė vyrą, norėjusį nuleisti jų automobilio padangą. Paaiškėjo, jog Medininkų gyventojas linkęs nusižengti

0
38

Sekmadienį vakare į VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Padvarionių pasienio užkardą paskambinęs Vilniaus rajono Medininkų kaimo gyventojas pranešė, kad šeimoje vyksta konfliktas, ir paprašė VSAT pareigūnų pagalbos.

Nuvykę nurodytu adresu, pasieniečiai pažeidimo nenustatė. Grįžę prie savo tarnybinio visureigio „Toyota Land Cruiser” VSAT pareigūnai pamatė prie automobilio tupintį vyrą, kuris stengėsi išsukti padangos ventilį. VSAT pareigūnai jį sulaikė ir išsiaiškino tapatybę.

Išaiškėjo, jog tai buvo 35-erių Medininkų kaimo gyventojas, dėl tariamo buitinio konflikto skambinusio vyro kaimynas. VSAT pareigūnams jis nesugebėjo paaiškinti, kuo jam užkliuvo pasieniečių tarnybinis automobilis.

Pasieniečiai apieškojo vyrą, ar jis neturi draudžiamų daiktų. VSAT pareigūnai aptiko, kad Medininkų kaimo gyventojas nešiojosi neva Lenkijoje savo vardu išduotą vairuotojo pažymėjimą. VSAT pareigūnams dokumentas sukėlė įtarimų, todėl medininkietis buvo pristatytas į Padvarionių pasienio užkardą.

Detaliau patikrinus dokumentą, nustatyta, kad lenkiškas vairuotojo pažymėjimas, įtariama, yra visiška klastotė.

VSAT Vilniaus pasienio rinktinėje dėl dokumento suklastojimo ar disponavimu juo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tokį nusikaltimą įstatyme numatytas areštas arba laisvės atėmimas iki 4 metų. Tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė.

Be to, už viešosios tvarkos pažeidimą Medininkų kaimo gyventojui pasieniečiai skyrė 30 eurų baudą.

VSAT Vilniaus pasienio rinktinės informacija