Į Sostinės gatves išrieda elektriniai mažos talpos autobusai: pirmieji 6 nauji maršrutai

0
153

Nuo rugpjūčio 16 d. Vilniuje pradeda važiuoti pirmieji elektriniai mažos talpos autobusai, aptarnausiantys nuo miesto centro nutolusius rajonus. Šie maršrutai padės keleiviams patogiau planuoti savo keliones ir išplės viešojo transporto paslaugos pasiekiamumą.

Praėjusį rudenį buvo skelbta informacija apie pasirašytą sutartį su vežėju „Kautra“, kuris aptarnaus devynis naujus maršrutus Kriaučiūnuose, Platiniškėse, Pilaitėje, Rokantiškėse, Kryžiokų soduose, Visoriuose, Didžiuosiuose Gulbinuose, Mažuosiuose Gulbinuose, Riovonyse, Pavilnio soduose, Guriuose, Naujojoje Vilnioje ir kt. Įgyvendinant šį projektą pirmieji 6 maršrutai startuoja jau rugpjūčio 16 d., o likę 3 maršrutai – 2023 m. III-IV ketv.

„Šių maršrutų laukė ne tik labiau nutolusiuose gyvenamuosiuose rajonuose, sodų bendrijose gyvenantys miestiečiai, bet ir Vilnius, nes jie tęsia sostinės viešojo transporto parko atnaujinimą ekologiškomis transporto priemonėmis. Maršrutų vietovės parinktos atsižvelgiant į gyventojų skaičių teritorijoje, miesto plėtros planus, taip pat siekiant skatinti darnesnį ir patogesnį judėjimą po miestą“, – sako Vilniaus vicemeras Tomas Gulbinas.

Nuo rugpjūčio 16 dienos maršrutuose važiuos 15 elektrinių mažos talpos autobusų, kuriuos vežėjui „Kautrai“ specialiai pagamino ir paruošė Lietuvos gamintojas „Altas Auto“.

„Skatindami darnaus Vilniaus miesto vystymąsi tęsiame viešojo transporto paslaugų plėtrą – įdiegus visus naujus 9 maršrutus bendras viešojo transporto paslaugos pasiekiamumo rodiklis Vilniuje sieks net 92 procentus. Šiuo metu Vilniaus miesto viešajam transportui keleivių vežimo paslaugas teikia trys įmonės, o „Kautra“ yra naujausia sistemos narė,“ – sako JUDU („Susisiekimo paslaugos“) viešojo transporto organizavimo skyriaus vadovė Loreta Levulytė – Staškevičienė.

Į gatves išriedėjus visiems 22 el. autobusams sostinės viešojo transporto elektrinių priemonių parkas sieks 34 procentus.

Naujausias vežėjas „Kautra“ džiaugiasi įrodęs ne vienam Lietuvos miestui, kad yra patikimas viešojo transporto keleivių vežimo paslaugų partneris.

„Pirmieji elektra varomi mažos talpos autobusai jau sėkmingai veža druskininkiečius, todėl su nekantrumu laukiame ir pirmųjų kelionių sostinėje. Tikimės, kad įgyta patirtis dirbant su ne viena savivaldybe įtvirtins aukštą keleivių pervežimo paslaugos standartą rinkoje. Džiaugiamės, kad net 22 elektriniai autobusai kasdienėse kelionėse vilniečius lydės tvariai ir ekologiškai“, – sako „Kautra“ generalinis direktorius Linas Skardžiukas.

Nauji maršrutai

Nuo rugpjūčio 16 dienos vilniečiai jau galės keliauti šiais maršrutais:

    117 Pilaitė–Kriaučiūnai–Platiniškės

    118 Pilaitė–Varnės g.–Pašilaičiai

    119 Šiaurės miestelis–Antakalnis–Rokantiškės–Egliškės

    120 Visoriai–Santariškės–Žaliųjų Ežerų g.–Kryžiokai

    121 Santariškės–Mažieji Gulbinai–Didžiųjų Gulbinų g.

    122 Naujininkai–Kalnėnai–Guriai–Pavilnys–Naujoji Vilnia

Keleiviams primenama, kad visuose naujuose maršrutuose galioja įprasti bilietai, maršrutai yra reguliarūs ir priklauso Vilniaus miesto savivaldybės viešojo transporto sistemai.