Į Trakų autobusų stoties pamatus įbetonuota statybos pradžią žyminti simbolinė kapsulė

0
169

Šiandien statybų aikštele virtusios buvusios senosios autobusų stoties vietoje, į būsimo pastato atraminės konstrukcijos pamatą buvo įbetonuota kapsulė, žyminti naujos modernios Trakų autobusų stoties statybos pradžią.

Į kapsulę įdėtą raštą, kuriame buvo pažymėta, kad naujasis autobusų stoties pastatas iškils Trakams minint savo 700 metų sukaktį, pasirašė iškilmingoje ceremonijoje dalyvavęs Trakų rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius, Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Abucevičienė, šį projektą vykdančios bendrovės „Trastas“ vadovas Darius Nedzinskas, generaline rangove pasirinktos statybų bendrovės „Binkauskas ir Stašinskas“ vienas iš vadovų Kęstutis Binkauskas, bendrovės „Trakų autobusai“ vadovas Rolandas Lenkauskas.

Nors 2 tūkstančių 400 kvadratinių metrų ploto pastato, kuriame įsikurs ne tik autobusų stotis, bet ir prekybos centras „Rimi“, statyba turi būti baigta iki kitų metų kovo mėnesio, viliamasi, kad šis kompleksas savo duris atvers jau šių, miesto jubiliejinių metų pabaigoje.

Sąmatinė modernaus, Trakus papuošiančio statinio vertė siekia apie 3,8 milijono eurų. Dar apie du milijonus eurų į prekybos plotų įrengimą turėtų investuoti jų operatorius – prekybos tinklas „Rimi“. Autobusų stoties interjerui ir moderniai įrangai įsigyti projekto vykdytojas – bendrovė „Trastas“ skyrė 100 tūkstančių eurų.

Autobusų stoties rekonstrukcija, o teisingiau pasakius senosios, dar sovietmečiu statytos ir moraliai bei fiziškai pasenusios autobusų stoties nugriovimas ir naujosios pastatymas Trakų rajono savivaldybei nekainuos nė cento.

Prie įvažiavimo į Trakus stovėjusi senoji autobusų stotis ne tik badė akis trakiškiams ir miesto svečiams. Per nutriušti spėjusio pastato stogą sunkėsi vanduo, o per nesandarius langus švilpavo vėjai. Avarinės būklės senoji autobusų stotis buvo pradėjusi kelti pavojų joje dirbantiems bei besilankantiems žmonėms, jau nekalbant apie elementarių patogumų stoką šioje autobusų stotyje.