Ignalinos pasieniečiams įkliuvo vilnietis ir du Švenčionių rajono gyventojai

0
229

Jie automobiliu „Volvo V70“ gabeno beveik 6 tūkst. pakelių baltarusiškų rūkalų. Ketvirtadienio naktį VSAT Ignalinos pasienio rinktinės Specialiosios paskirties komandos ir Kriminalinės žvalgybos skyriaus pareigūnai netoli Švenčionių rajono Gidėnų kaimo patikrinti sustabdė automobilį „Volvo V70“. Ši vieta yra maždaug už 3 kilometrų nuo sienos su Baltarusija. Pasieniečiai turėjo žinių, kad „Volvo V70“ gali būti gabenamas neteisėtas krovinys.

Prie vairo sėdėjo 28-erių Švenčionių rajono gyventojas. Kartu vyko ten pat gyvenantis jo vienmetis bei 37-erių metų Vilniaus gyventojas.

Ignalinos pasieniečių turėta informacija pasitvirtino: automobilio bagažinėje ir salone VSAT pareigūnai rado 12 polietilenu apvyniotų dėžių. Jose buvo 5900 pakelių cigarečių „Fest“ su Baltarusijos akcizo mokesčio ženklais.

Trijulė pristatyta į Ignalinos pasienio rinktinę. Šio VSAT padalinio pareigūnai dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pradėjo ikiteisminį tyrimą. Tyrimui vadovauja Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras.

Už neteisėtą disponavimą akcizinėmis prekėmis gresia baudos arba laisvės atėmimas iki septynerių metų. Ketvirtadienį popiet tebevyko sulaikytųjų apklausos.

VSAT informacija