Ignalinos rajone pasieniečiai sulaikė Baltarusijos pilietį, lengvojo automobilio slėptuvėse gabenusį kontrabandinius rūkalus

0
212

Antradienio naktį Vilniaus pasienio rinktinės pareigūnai, vykdydami tarnybą Ignalinos rajone prie Padysnio kaimo, patikrinti sustabdė automobilį „Seat Toledo“, pažmėtą baltarusiškais valstybiniais registracijos numeriais.

Transporto priemonę vairavęs 37-erių Baltarusijos pilietis pasieniečiams pateikė tvarkingus dokumentus. Tačiau VSAT pareigūnams kilo įtarimų, kad automobiliu gali būti gabenamas nelegalus krovinys, todėl jis buvo pristatytas į Tverečiaus užkardą ir patikrintas detaliai.

VSAT pareigūnų įtarimai pasitvirtino: paaiškėjo, kad „Seat Toledo“ kėbule yra išpjautos skylės, per kurias patenkama yra slėptuve paversto kėbulo ertmes. Jose užsienietis vežė 218 pakelių cigarečių „Minsk Super Slims“, paženklintų Baltarusijos akcizo ženklais, ir 698 pakelių kaitinamojo tabako „Heets“ be banderolių.

Dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką užsieniečiui pradėta administracinė teisena. Už tai vairuotojui gresia bauda nuo 3 tūkst. 500 iki 6 tūkst. eurų. Baltarusijos piliečio bylą nagrinėsiantis teismas taip pat gali konfiskuoti ir užsieniečio automobilį, kuriuo gabenti neteisėti rūkalai.

Po apklausų pasieniečiai vairuotoją paleido. Jam įteiktas šaukimas atvykti į teismą. Automobilis ir cigaretės laikinai saugomi Tverečiaus pasienio užkardoje.

VSAT Vilniaus pasienio rinktinės informacja