Tai jau antrasis jų įrengimo etapas: nuo 2018 m. iki šiol įrengta apie 800. Pirmiausiai aikštelės atsirado tankiausiai apgyvendintuose kvartaluose.
Naujose aikštelėse visame mieste bus mišrių komunalinių atliekų konteineriai; konteineriai plastikui, popieriui, stiklo ir maisto atliekoms. Visam projektui šiandienos Tarybos sprendimu papildomai skirta daugiau kaip 5,5 mln. Eur. 4,7 mln. Eur – ES lėšos, daugiau kaip 800 tūkst. skiria Vilniaus miesto savivaldybė.
„Šis sprendimas yra didelis žingsnis link švaresnio ir gražesnio Vilniaus. Naujosios konteinerių aikštelės bus praktiškesnės, o jų išvaizda estetiškesnė. Konteinerių konstrukcija užkirs kelią paukščiams knaisiotis po šiukšles bei sumažins smarvę karštomis vasaros dienomis. Taip į sostinės gatves įnešime daugiau švaros ir patrauklumo“, – teigė Vilniaus mero pavaduotojas Valdas Benkunskas.
Antrojo etapo projektavimo darbai prasidės 2020 m. pabaigoje, o aikšteles įrengti numatyta iki 2022 metų pabaigos.
Užbaigus abu etapus, iš viso Vilniaus mieste bus įrengta jau 1 250 požeminių ar pusiau požeminių bei antžeminių komunalinių atliekų atskiro surinkimo konteinerių aikštelių, kuriose bus 85 vnt. požeminių, 1 050 vnt. pusiau požeminių ir 115 antžeminių konteinerių aikštelių.


