Ikiteisminis tyrimas dėl incidento Turgelių bažnyčioje – atnaujintinas

0
236
Aukštesniojo prokuroro nutarimu buvo panaikintas nutarimas nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl Šv. mišių sutrukdymo, įvykusio š. m. rugpjūčio 15 d. Turgelių bažnyčioje. Susipažinus su ikiteisminio tyrimo medžiaga, darytina išvada, kad 2018 m. spalio 15 dienos nutarimas nutraukti ikiteisminį tyrimą yra nepagrįstas, todėl naikintinas, o ikiteisminis tyrimas atnaujintinas.
Primename, kad rugpjūčio 15 dieną, prieš iškilmingas mišias Švč. Mergelės ėmimo į dangų iškilmių proga į Turgelių bažnyčią (Šalčininkų rajonas) įžengę režisieriaus Emilio Vėlyvio komandos aktoriai, persirengę dvasininkais, reklamavo naują šou.

Tikintieji buvo šokiruoti persirengusių aktorių, lenkų kalba pasakojusių apie naują projektą, o vėliau susirinkusiems dalijusių suktines, elgesio. Dar labiau jie buvo įskaudinti pamatę tiesiogiai transliuotą vaizdo medžiagą „Mišios“ socialiniame tinkle „Facebook“.

Rugpjūčio 16 dieną Šalčininkų rajono savivaldybė kreipėsi į teisėsaugą dėl aktorių veikų įvertinimo ir pranešime spaudai nurodė, jog „gana brutaliai ir skaudžiai nekviesti svečiai pažemino Turgelių bendruomenės garbę ir orumą, o paviešindami savo apsilankymą bažnyčioje įskaudino ne tik Turgelių, ne tik Šalčininkų rajono, bet ir visos Lietuvos tikinčiuosius.“

 

Parengta pagal Šalčininkų raj. savivaldybės informaciją