Įkliuvo 5 Lietuvos piliečiai, siejami su itin stambaus baltarusiškų cigarečių krovinio gabenimu, bei, įtariama, tarnyba piktnaudžiavęs pasienietis

Į VSAT pareigūnų rankas pateikusio rūkalų vertė – daugiau kaip 400 tūkst. eurų. Operaciją su korupcija kovojantys Imuniteto valdybos pasieniečiai surengė jau turėdami informacijos apie grupės asmenų galimai vykdomas nusikalstamas veikas. Į pagalbą buvo pasitelktas pastiprinimas iš Kriminalinės žvalgybos, Kinologinės veiklos bei Specialiosios paskirties skyrių.

Praėjusio trečiadienio naktį Šalčininkų rajono Kazimieriškių kaimo prieigose VSAT pareigūnai stabdė įtartiną automobilį ,,Audi A6” su priekaba. Lietuviškais registracijos numeriais pažymėtos transporto priemonės vairuotojas ignoravo reikalavimą sustoti ir padidino greitį. Tokią įvykių eigą iš anksto numatę pasieniečiai panaudojo priverstinio stabdymo priemonę „ežį“, o į nestojusį automobilį iš lygiavamzdžio šautuvo buvo paleistas dujinis užtaisas.

Bėglys dar sugebėjo nuvažiuoti kelis kilometrus, tačiau persekiojamas VSAT pareigūnų galiausiai sustojo ir pasidavė. Paaiškėjo, kad Šalčininkų rajono gyventojo vairuoto „Audi A6“ priekaboje buvo sukrautos cigarečių dėžės.

Toliau tyrimą tęsę pasieniečiai kelyje Turgeliai – Akmenynė sulaikė automobilį „Audi A“, kuriuo kontrabandinis krovinys, įtariama, lydėtas nuo pasienio ruožo į šalies gilumą. Šią transporto priemonę taip pat vairavo Šalčininkų rajono gyventojas.

Tuo pat metu vienoje Šalčininkų rajono Kazimieriškių kaimo sodyboje buvo atlikta krata, kurios metu aptiktas itin didelis kiekis neteisėtai į Lietuvą atgabentų rūkalų.

Prieš vidurnaktį iš trečiadienio į ketvirtadienį Imuniteto valdybos pasieniečiai sulaikė tarnybą vykdžiusį 31 metų Vilniaus pasienio rinktinės Padvarionių užkardos jaunesnįjį specialistą. Pirminiais duomenimis, šis pareigūnas už piniginį atlygį sudarė galimybes kontrabandininkams gabenti rūkalus.

Ketvirtadienį ties Šalčininkų rajone Krašių kaimo prieigomis VSAT pareigūnams įkliuvo dar trys lietuviai, siejami su neteisėtu rūkalų gabenimu.

Visi penki operacijos metu sulaikyti civiliai asmenys yra Šalčininkų rajono gyventojai. Jų amžius – nuo 20 iki 33 metų.

Į VSAT pareigūnų rankas iš viso pateko 113 tūkstančių 500 pakelių „Minsk“ ir „NZ Gold“ markių cigarečių, kurių vertė Lietuvoje, įskaičiavus visus mokesčius, yra beveik 410 tūkst. eurų.

VSAT Vilniaus pasienio rinktinėje dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tokį nusikaltimą gresia bauda arba areštas arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Po apklausų vienas sulaikytasis buvo suimtas. Kitiems asmenims skirtos kardomosios priemonės dokumentų poėmiai ir rašytiniai pasižadėjimai neišvykti.

Pradėjus ikiteisminį tyrimą dėl piktnaudžiavimo Imuniteto valdybos pasieniečių sulaikytas 31 metų Padvarionių užkardos pareigūnas praėjusią savaitę buvo atleistas iš tarnybos.

Transporto priemonės ir kontrabandiniai rūkalai saugomi Vilniaus pasienio rinktinėje.

VSAT Vilniaus pasienio rinktinės informacija