Įkliuvo alytiškis, gabenęs 2 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių

0
145

VSAT Varėnos pasienio rinktinės Kapčiamiesčio pasienio užkardos pareigūnai ties Lazdijų rajono savivaldybės Varviškės kaimu, prie pat sienos su Baltarusija, pastebėjo pamiške einantį vyrą su nešuliais. Vietovė, kurioje fiksuotas asmuo, yra pasienio ruože.

Pasieniečiai nešiką sulaikė. Jis neturėjo asmens tapatybę patvirtinančio dokumento, privalomo pasienio ruože. Vyras įvykio aplinkybėms išsiaiškinti ir administraciniam protokolui surašyti buvo pristatytas į Kapčiamiesčio pasienio užkardą. Čia nustatyta, kad sulaikytasis yra 31-erių Alytaus gyventojas.

Patikrinę keturis surištus ir savadarbėmis petnešomis sukabintus ryšulius, pasieniečiai juose aptiko 2 000 pakelių cigarečių „Fest“, pažymėtų baltarusiškais akcizo mokesčio ženklais.

Alytiškiui pradėtos administracinių nusižengimų teisenos. Už akcizais apmokestinamų prekių gabenimą pažeidžiant nustatytą tvarką jam gresia bauda nuo 5200 iki 6000 eurų. Už Pasienio teisinio režimo taisyklių pažeidimą, t. y. buvimą pasienio ruože be dokumentų, pasieniečiai vyrui skyrė įspėjimą.

Kontrabandos gabentojas apklaustas ir paleistas jam įteikus šaukimą atvykti į Kapčiamiesčio pasienio užkardą, kur bus atliekami administracinės teisenos veiksmai. Šiame VSAT padalinyje saugomi ir neteisėtai gabenti rūkalai.

VSAT Varėnos pasienio rinktinės informacija