Įkliuvo du asmenys, susiję su kontrabandinių cigarečių ir kaip įtariama falsifikuotos degtinės „pilstuko“ platinimu

0
51

Šių metų rugsėjo mėn. pabaigoje sulaikytas tiekėjas ir asmuo, iš jo įsigijęs kontrabandinius rūkalus ir, įtariama, falsifikuotą alkoholį, kuriuos galimai būtų platinęs mažesniems platinimo „taškams“ ar pavieniams asmenims.

Atlikus kratas sulaikytųjų namuose, pagalbinėse patalpose ir automobiliuose, rasta ir paimta 940 pakelių cigarečių su baltarusiškomis banderolėmis ir 204 l, įtariama, falsifikuotų stipriųjų alkoholinių gėrimų, supilstytų į įvairaus tūrio talpas.

Dėl minėto įvykio atliekamas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 1992 str. 1 d. (Neteisėtas disponavimas akcizais apmokestinamomis prekėmis). Sulaikytiems asmenims gresia bauda arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Neteisėtas disponavimas akcizais apmokestinamomis prekėmis – nusikaltimas ekonomikai ir verslo tvarkai, priskiriamas prie apysunkių nusikalstamų veikų, todėl valstybė yra numačiusi griežtas bausmes. Tyrimo metu nustačius, kad rasti alkoholiniai gėrimai visgi yra falsifikuoti, sulaikytiesiems grėstų atsakomybė pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 201 str. 2 d. (Neteisėtas naminių stiprių alkoholinių gėrimų, nedenatūruoto ar denatūruoto etilo alkoholio, jų skiedinių (mišinių) gaminimas, laikymas, gabenimas ar realizavimas), už tai numatyta sankcija – bauda arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Vienas iš šių asmenų ankščiau buvo patekęs į policijos akiratį ir ne kartą baustas administracine tvarka už akcizais apmokestinamų prekių įsigijimą laikymą, gabenimą, du kartus patrauktas baudžiamojon atsakomybėn už nusikalstamas veikas, susijusias su neteisėtu disponavimu akcizais apmokestinamomis prekėmis.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai tęsia tyrimą, siekiant nustatyti visus prie šios nusikalstamos veikos prisidėjusius asmenis.

Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato informacija