VSAT A. Barausko pasienio užkardos pareigūnai pažeidėjus Varėnos rajono Šumo kaimo prieigose sulaikė vakar. Ši vieta yra Čepkelių rezervato teritorijoje maždaug už 3 kilometrų nuo sienos su Baltarusija. 24-erių ir 37-erių vyrai gabeno cigarečių „NZ Gold“ su Baltarusijos akcizo ženklais nešulius.
Abu juos su cigaretėmis A. Barausko užkardos pasieniečiai buvo sulaikę ir pernai gruodį. Teismas jiems skyrė tūkstantines baudas. Dabar pasieniečiai dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką vėl pradėjo administracinę teiseną. Šalčininkų rajono gyventojams, pažeidimą padariusiems pakartotinai, šįkart teismas skirs didesnę baudą – nuo 5760 iki 6000 eurų.
Negana to, kontrabandininkus administracine tvarka už tai, kad jie karantino metu pažeidė įvestus apribojimus iš savo gyvenamosios vietos savivaldybės patekti į kitą, pasieniečiai nubaudė 250 eurų baudomis.
Šalčininkų rajono gyventojai neturėjo ir Čepkelių rezervato direkcijos leidimų patekti į šią saugomą vietovę. Medžiagą apie įvykį A. Barausko užkardos pasieniečiai perdavė rezervato direkcijai, kuri spręs, kaip bausti be leidimų rezervate buvusius abu vyrus.
Po apklausų VSAT pareigūnai sulaikytuosius paleido. Šalčininkų rajono gyventojai turės atvykti į jų bylas nagrinėsiantį teismą.
Cigaretės saugomos A. Barausko pasienio užkardoje.
VSAT informacija


