Įkliuvo keleivinio mikroautobuso „VW Caravelle“ keleivė, Baltarusijos pilietė, slėptuvėse vežusi per 800 pakelių cigarečių

0
105

Penktadienį vakare kelyje Zarasai–Švenčionys–Vilnius, ties Rūziškių kaimu, Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus rinktinės pareigūnai dokumentų patikrai sustabdė automobilį „VW Caravelle“ su baltarusiškais numeriais. 2005 metų laidos transporto priemonę vairavo 38-erių Baltarusijos pilietis, kartu su juo vyko 35-erių baltarusė. 

Kilus įtarimui, kad šiuo automobiliu gali būti gabenamas nelegalus krovinys, pasieniečiai nusprendė jį patikrinti. Automobilis buvo nukreiptas į Lavoriškių pasienio kontrolės punktą, kuriame yra išsamiai apžiūrai reikalinga patalpa bei įranga. 

Rentgeno patikros metu paaiškėjo, kad keleivinis automobilis paverstas slėptuve ant ratų. Transporto priemonės kėbule, ertmėse po grindų danga įrengtose slėptuvėse pasieniečiai rado 843 pakelius įvairių rūšių cigarečių su Baltarusijos akcizo ženklais. 

Dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką baltarusei VSAT pareigūnai pradėjo administracinės bylos teiseną. Už tai jai gresia bauda nuo 3 500 iki 6 000 eurų. Teismas taip pat gali konfiskuoti mikroautobusą „VW Caravelle“. 

Po apklausos baltarusė paleista. Automobilis ir neteisėtai gabenti rūkalai saugomi Lavoriškių pasienio užkardoje. 

Vilniaus pasienio rinktinės informacija