Įkliuvo narkotikų platintojas ir jo „klientai“

0
112

Vilniaus miesto trečiojo policijos komisariato pareigūnai, iš skirtingų šaltinių gavę informaciją apie sostinės geležinkelio stotyje atvirai platinamas narkotines ir psichotropines medžiagas, sustiprino veiklą jos prieigose.

Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 str. 1 d. (neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti) ir 259 str. 1 d. (neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo platinti).

Pareigūnai operatyviai nustatė asmenį, neteisėtai disponavusį narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis, taip pat jas ir platinusį. Jis policijai gerai žinomas, nekart teistas. Tyrimo metu taip pat išaiškinti ir asmenys, kurie iš šio jauno vyro savo vartojimui įsigydavo narkotikų. Jie taip pat policijai žinomi dėl nuolatinių smulkių vagysčių iš negyvenamųjų patalpų, parduotuvių ir kt. Kovo mėn. Vilniaus miesto trečiojo policijos komisariato pareigūnai kartu su kolegomis iš kitų Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato padalinių operacijos metu su įkalčiais sulaikė šį narkotikų platintoją (gimusį 1990 m.) ir jo klientus, narkotinių medžiagų pirkėjus (gimusius 1978 m., 1976 m., 1993 m., ir 1977 m.).

Atliktų kratų metu buvo išimtos 4 švirkštuose naudojimui paruoštos narkotinės medžiagos – karfentanilis, kitaip vadinama – „fentanilas“, kuris yra sintetinis, dabar jau retai sutinkamo heroino pakaitalas.

Po sulaikymo narkotikų platinimą organizavusiam įtariamajam teismas skyrė griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą, kitiems sulaikytiems asmenims paskirtos švelnesnės kardomosios priemonės.

Vilniaus apskr. VPK informacija