Inicijuotas tyrimas dėl Verkių miške vykdomo medžių kirtimo teisėtumo

0
35

Įvertinę viešoje erdvėje pasirodžiusią informaciją dėl sostinės Verkių regioniniame parke, Verkių miške, medžių kirtimo, Vilniaus apygardos prokuratūros Viešojo gynimo skyriaus prokurorai savo iniciatyva pradėjo tyrimą dėl galimo viešojo intereso pažeidimo.

Publikacijoje nurodoma, kad Verkių regioniniame parke šalia Santariškių plynai iškirstas mišrus rekreacinės paskirties miškas. Organizacijos „Girių spiečius“ teigimu, medžių šalinimas atliktas turint Valstybinės miškų tarnybos išduotą leidimą vykdyti sanitarinius kirtimus dėl kenkėjo žievėgraužio tipografo pažeidimų, tačiau iškirsti ne tik žievėgraužio tipografo pažeisti spygliuočiai, bet ir ten augę stambūs lapuočiai. Atkreipiamas dėmesys, jog kertamas miškas yra rekreacinės paskirties, prie pat gyvenamųjų rajonų, beveik visame miške inventorizuotos Europos Bendrijos svarbos prioritetinės plačialapių ir mišrių miškų buveinės. Be to, šis miškas yra mišrus, jame kartu su eglėmis auga pusamžiai ir brandūs ąžuolai, klevai, liepos, pušys ir lazdynai. Organizacijos narių nuomone, kertant brandžius medžius, naikinamos vertingos gamtinės buveinės ir vilniečių poilsiui skirtas ekologiškai vertingas miškas.

Atsižvelgiant į tai, kad aplinkos apsauga yra visai visuomenei rūpimas reikalas, tai yra, viešasis interesas, Vilniaus apygardos prokuratūroje pradėtas tyrimas dėl Verkių miške, esančiame Verkių regioniniame parke, medžių kirtimo teisėtumo.

Prokuratūros informacija