Įpareigojo pastatyti stadioną. Verslininkai to daryti nesiruošia

0
296

Vakar Vilniaus miesto apylinkės teismas nutartimi patvirtino taikos sutartį, sudarytą civilinėje byloje dėl valstybinės žemės sklypo, esančio Vilniuje, Rinktinės g., nuomos sutarties nutraukimo. Pagal ją bendrovė „Hanner“ įpareigota valstybei sumokėti 1-ą mln. Eur, o likusioje neužstatytoje teritorijoje įrengti sporto aikštyną.

Taikos sutartis pasirašyta tarp Generalinės prokuratūros, ginančios viešąjį interesą, Nacionalinės žemės tarnybos, atstovaujančios Lietuvos valstybę, ir bendrovės, kuri nurodytame sklype jau pastatė viešbutį bei vykdo kitus statybos darbus. Už teisę naudoti ir valdyti žemės sklypo teritoriją, kurioje jau yra pastatyti statiniai, bendrovė Lietuvos valstybei kaip vienkartinę kompensaciją įsipareigoja per vieną mėnesį, nuo šios taikos sutarties įsigaliojimo dienos, sumokėti 1 mln. Eur. Pagal šią sutartį Nacionalinė žemės tarnyba nebeturi jokių pretenzijų ir reikalavimų bendrovei dėl šio valstybinės žemės nuomojamo ploto. Kitą nuomojamo valstybinės žemės sklypo dalį bendrovė šiuo metu gali naudoti tik futbolo arenos statybai. Taikus susitarimas pasiektas taip pat ir su Žemės ūkio ministerijos pritarimu.

Tuo tarpu Arvydas Avulis, „Hanner“ savininkas, sako, jog stadionas nebus statomas vien todėl, nes egzistuoja galiojantys Vyriausybės nutarimai, kuriais nuspręsta stadioną statyti šalia Akropolio, Ozo gatvėje ir atsisakoma tokio pat objekto Rinktinės gatvėje. Pagal juos atitinkamai buvo pakoreguotas ir Vilniaus miesto naujas bendrasis planas.