Iš Baltarusijos kolchozų laukų – kai kam liūdnos žinios: neatmestina, jog bus nuteistų

0
257

Prezidentas Aleksandras Lukašenka prieš javapjūtės pradžią pareikalavo prikulti nemažiau nei 9,5 mln. tonų. Aiškėja, jog to padaryti niekaip nepavyks – nenukulti liko vos 3 proc. laukų, o sandėliuose – tik 6,4 mln. tonų.

„Derlius iš pažiūros – neblogas. Prognozuojama, kad visų kultūrų bus nukulta daugiau nei pernai. Todėl iš visų reikalaujame didžiausio atsidavimo, kad viskas, kas kol kas laukuose, atsidurtų sandėliuose. Būtina pasitelkti visus įmanomus rezervus. Iš laukų turime suvežti 9,5 mln. tonų ir rapso, ir kukurūzų, ir grūdų, ir žirnių. Mažiau negalima! Reikia pasiekti, kad technika ir žmonės, kiti resursai veiktų taip, jog atstatytume, ko netekome pernai. Sėkmės garantas – tobula darbų organizacija, aukšta technologinė ir darbinė disciplina“, – liepos antroje pusėje pabrėžė Baltarusijos vadovas ir tai kartojo per kiekvieną vėlesnį susitikimą su žemės ūkio specialistais.

Prieš metus, rugpjūčio 28 d., baltarusių derlius  tebuvo apie 5,2 mln. tonų. Šiais metais ketinta atsigriebti. Deja, vidutinis derlingumas – tik 31 centneris (cnt) iš ha ir tai viso labo vos 5 cnt daugiau nei pernai.

Tuo tarpu Lietuvoje ir pernai, ir šiais metais byra vidutiniškai dvigubai daugiau, o tokio derliaus kaip šiuo metu Baltarusijoje nebuvo net sovietmečiu. Neblogiau nei lietuviams sekasi ir ūkininkams Lenkijoje.

Lietuvoje šiais metais, greičiausia, bus prikulta tiek pat, kiek ir Baltarusijoje. Tuo tarpu kaimynams vėl gali tekti importuoti maistinius grūdus.