Iš Baltarusijos Nemunu į Lietuvą plaukė 2 tūkst. pakelių cigarečių

0
227

Vakar VSAT Varėnos pasienio rinktinės Kapčiamiesčio pasienio užkardos pasieniečiai gavo informacijos iš kolegų baltarusių apie įtartiną objektą upėje ties Druskininkų savivaldybės Gerdašių kaimu.

Pareigūnai teritoriją tikrino nuo kranto pėsčiomis bei į vandenį nuleidę tarnybinę valtį. Paieškos buvo sėkmingos. Prie krante augančių nendrių VSAT pareigūnai aptiko polietilenu apvyniotą didelį ryšulį. Jį ištraukę iš vandens ir nugabenę į Kapčiamiesčio užkardą pasieniečiai suskaičiavo, kad kontrabandininkai Nemunu į Lietuvą bandė atplukdyti 2000 pakelių cigarečių „NZ Gold“ su Baltarusijos akcizo ženklais.

Įvykis tiriamas. Kontrabanda saugoma Kapčiamiesčio pasienio užkardoje.

Nemuno aukštupyje, kur upė įteka iš Baltarusijos į Lietuvą ir ja vėliau apie 17 kilometrų eina valstybės siena, tokie atvejai nėra reti. Kontrabandininkai Baltarusijos pusėje nuleidžia cigarečių krovinius ir juos paleidžia pasroviui planuodami, kad upė rūkalus atneš į Lietuvos pusę. Čia laukiančių cigarečių nešikų užduotis yra kuo skubiau krovinį ištraukti iš vandens ir gabenti į šalies gilumą.

VSAT Varėnos pasienio rinktinės inf.