Iš pradžių skyrių išardė, po to iš naujo įsteigė?

0
205

Vilniaus rajono savivaldybė praneša, jog administracija, reaguodama į išaugusius reikalavimus vaiko teisių apsaugos sistemoje, stiprina šioje srityje dirbančių specialistų pajėgas. Nurodoma, jog naujas skyrius steigiamas, siekiant užtikrinti pagalbą ne tik nepilnamečiams, bet ir visai šeimai.

„Spręsti Vilniaus rajono šeimų socialines problemas ir ištiesti pagalbos ranką sunkiai besiverčiantiems tėvams – toks pagrindinis naujai įsteigto Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Socialinių paslaugų šeimai ir vaikui skyriaus tikslas. Šeimoms ir vaikams pagalbą teikiantis skyrius pradėjo veikti nuo š. m. sausio 1 d.

Po ilgai trukusios vaiko teisių apsaugos sistemos pertvarkos, teisinė vaiko teisių apsauga atskirta nuo savivaldos funkcijų – socialinės vaiko apsaugos. Tokiu būdu teisinė vaiko teisių apsauga tapo centralizuota ir priskirta Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybai. Tačiau socialinė apsauga – švietimo, socialinių paslaugų ir sveikatos srities paslaugų teikimas šeimoms, kurios susiduria su sunkumais ir negali vienos susidoroti su iššūkiais – išlieka savivaldybės funkcija. Atsižvelgiant į socialinių paslaugų poreikį bei siekį teikti kokybiškas socialines paslaugas šeimoms ir vaikams, nuspręsta įsteigti Vilniaus rajono savivaldybės administracijos struktūrinį padalinį“, – rašoma savivaldybės pranešime.

Naujai įsteigtame skyriuje šiuo metu jau dirba 4 vyr. specialistai.