Iš seksualines paslaugas teikiančių moterų pasipelnyti siekę ir jas apiplėšę du vyrai laukia teismo nuosprendžio

0
64

Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroras surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai turto prievartavimu bei plėšimu pareikšti 40-mečiui užsieniečiui O. B. ir 26 metų Lietuvos Respublikos piliečiui A. Z. Pastarasis anksčiau jau ne kartą buvo teistas už vagystes bei nežymų sveikatos sutrikdymą.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, šių metų vasarą abu vyrai, turėdami bendrą tikslą pasipelnyti iš prostitucija užsiimančių moterų, skelbimų portaluose ieškodavo tokias paslaugas teikiančių asmenų. Įtariama, kad apsimetę klientais, jie įsibraudavo į iš užsienio šalių atvykusių moterų nuomojamus butus, grasindami panaudoti fizinį smurtą bei jį panaudodami, reikalaudavo, kad moterys jiems kas savaitę mokėtų dalį savo uždirbamų pinigų, o butuose rastus pinigus vyrai pagrobdavo. Nuo kaltinamųjų nukentėjo 3 moterys, jos bendrai prarado 2200 eurų.

Ikiteisminį tyrimą organizavo ir jam vadovavo Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroras, jį atliko Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai.

Vyrų kaltę sunkina tai, kad nusikaltimus jie padarė bendrininkų grupėje. Užsienio pilietis teismo nuosprendžio laukia suimtas, jo bendrininkui šiuo metu skirtos su laisvės atėmimu nesusijusios kardomosios priemonės. Griežčiausia jiems gresianti bausmė – areštas arba laisvės atėmimas iki 7 metų.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Vilniaus miesto apylinkės teismui.

Prokuratūros informacija