Iš terminalo Lietuvoje į Ukrainą geležinkeliais pradėti gabenti naftos produktai

0
218

Krovinių vežimo bendrovė „LTG Cargo” stiprina bendradarbiavimą su Ukrainos klientais ir pradėjo gabenti naftos produktus. Šiuos produktus į Ukrainą bendrovė planuoja gabenti 2-3 kartus per savaitę. Tikimasi, kad tarptautiniai pervežimai aplenkiant Baltarusiją iki vasaros pabaigos pasieks iki 30 tūkst. t apimtis per mėnesį.

Prasidėjus Rusijos karui Ukrainoje sutrūkinėjo įprastos ir regionui svarbios logistikos grandinės. Šalis susiduria tiek su itin dideliu poreikiu išvežti šalyje gaminamą produkciją į užsienio rinkas, tiek ir užsitikrinti Ukrainos ekonomikai reikalingą sklandų naftos produktų tiekimą.

„Naftos produktų vežimai – dar vienas svarbus žingsnis, siekiant padėti Ukrainai spręsti naftos trūkumo iššūkius bei prisidėti prie šalies rinkos poreikių patenkinimo. Krovinys bus perkeliamas nuo siaurosios vėžės ant plačiosios tik vieną kartą Ukrainos teritorijoje, todėl maršrutas gali būti įgyvendinamas efektyviai ir sklandžiai”, – teigia „LTG Cargo” vadovė Eglė Šimė.  

„LTG Cargo” naftos produktus cisternomis gabena tarp Mockavos (Lietuva) ir Trakiškių (Lenkija) terminalų. Naftos produktai cisternomis toliau gabenami per Lenkiją į Jagodziną Ukrainoje – pervežimus šia atkarpa organizuoja Lenkijos vežėjai ir „Ukrainos geležinkeliai”.

Naftos produktai gabenami klientams užsakius. Per pastarąsias savaites šiuo maršrutu į Ukrainą jau pervežta 12 traukinių su daugiau kaip 12 tūkst. t. naftos produktų. „LTG Cargo” ateityje planuoja plėsti naftos produktų geografiją ir organizuoti šio tipo krovinių vežimus iš Klaipėdos jūrų uosto.

AB „Lietuvos geležinkeliai” informacija