Iš Vilniaus oro uosto lėktuvai skrido 60-čia krypčių

0
205

Lietuvos oro uostai fiksuoja iki šiol sėkmingiausią vasaros sezoną. Per šešis mėnesius perskraidinta net penktadaliu daugiau keleivių nei pernai tuo pačiu metu. Keliautojams taip pat pasiūlyta 12 naujų krypčių į populiariausius Europos oro uostus. Visus rekordus sumušė rugpjūtis, kuris į bendrovės istoriją bus įrašytas kaip mėnuo, kai keliautojų srautai buvo didžiausi.

Keliautojų skaičiaus rodikliai stabiliai augo per visą vasaros sezono periodą. Jam baigiantis iš viso Lietuvos oro uostai skaičiuoja daugiau kaip 4 mln. perskraidintų keleivių. Lyginant su 2017 m. tuo pačiu laikotarpiu, pervežta 21 proc., t. y. net apie 700 tūkst., daugiau keliautojų. Sėkmingiausia bendrovei buvo vasaros pabaiga. Rugpjūtį Vilniaus, Kauno ir Palangos oro vartuose suskaičiuota net 618 tūkst. išvykstančiųjų. Keleivių atžvilgiu, tai geriausias mėnuo bendrovės istorijoje.

Geriausių rezultatų šių metų vasaros sezonu pasiekė sostinės oro vartai. Juose, lyginant su praėjusių metų šiltuoju laikotarpiu, keliautojų skaičius augo net 41 proc., atitinkamai iki 928 tūkst. Vilniaus oro uosto keliautojai aktyviai rinkosi užsakomuosius skrydžius ir žemų kaštų oro linijų pasiūlytas naujas ir jau pamėgtas atostogų kryptis. Taip pat, ženkliai augo tradicinių oro bendrovių pervežtų keleivių skaičius, kurios dažniau vykdė skrydžius verslo kryptimis bei siūlė platesnį ir patogesnį jungiamųjų maršrutų tinklą. Užtikrintą 6 proc., t. y. 13 tūkst. keleivių augimą fiksavo Palangos oro uostas. Pagrindinės augimo priežastys – tradicinių oro bendrovių pridėti papildomi savaitiniai skrydžiai, taip pat palankesnis tvarkaraštis, siūlantis patogesnius jungiamuosius skrydžius.

Antras pagal dydį Kauno oro uostas pasibaigus šių metų vasarai pranešė apie 27 proc. mažesnį keleivių rodiklį, atitinkamai buvo perskraidinta 208 tūkst. mažiau keleivių nei pernai. A. Stikliūno teigimu, nors skaičius mažesnis palyginti su praėjusių metų vasaros sezonu, kuomet Kauno oro uoste dėl minėtų rekonstrukcijos darbų buvo sutelkti didžiausi keleivių srautai, tačiau oro bendrovių, nuolatos skrendančių iš Kauno, keleivių ir skrydžių apimtys sparčiai augo.

2018 metų vasaros sezonu, lyginant su ankstesnių metų tuo pačiu periodu. Lietuvos oro uostuose iš viso atsirado 12 naujų strategiškai svarbių skrydžių krypčių, kurias noriai rinkosi keleiviai. Vilniaus oro vartai pradėjo skraidinti 8-iomis kryptimis ir pasiūlė keliautojams vykti į Agadiro, Atėnų, Gdansko, Niurnbergo, Astanos miestų, taip pat Milano Malpensos ir Korfu salos oro uostus. Vilniaus oro uoste šių metų vasarą darbą pradėjo naujas oro vežėjas – „SCAT Airlines“. Iš Kauno oro uosto lėktuvai pradėjo kilti 4-iomis naujomis kryptimis – į Burgaso, Žironos, Riminio, Varšuvos miestų oro uostus. Iš čia keleivius skraidinti ėmė naujos oro linijos „LOT Polish Airlines“.