Išaiškino nelegalų žvėrienos konservų cechą

0
160

Aplinkos apsaugos departamento Alytaus valdybos pareigūnai kartu su policijos pareigūnais ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) atstovais vykdė reidą Labanoro seniūnijoje, Švenčionių rajone. Buvo gauta informacijos, kad šioje vietovėje įsikūręs nelegalus žvėrienos konservų gaminimo cechas, o apylinkėse brakonieriaujama ir šiam cechui tiekiama mėsa.

Patikrinimo metu VMVT pareigūnai fiksavo faktą, kad nelegaliame ceche gaminami konservai. Departamento pareigūnai rado 54 vnt. žvėrienos konservų, apie 40 kg žvėrienos ir 34 užšaldytas bebrų uodegas. Nors sodybos savininkė teigė, kad konservus gamina savo reikmėms, pateisinančių dokumentų, iš kur gauta žvėrių mėsa, ji neturėjo. Vėliau prisipažino, kad mėsos gauna iš medžiotojų būrelio.

Rasti konservai ir žvėriena konfiskuoti, taip pat šiuo metu atliekamas išsamus aplinkosauginis tyrimas – aplinkosaugininkai aiškinasi, iš kur buvo gaunama žvėriena, tikrina informaciją dėl galimo brakonieriavimo.

Tarnybos direktorės Olgos Vėbrienės teigimu, vienas darbo prioritetų – Departamento veiklos skaidrinimas: „Tam, kaip viena iš priemonių, bus vykdoma pareigūnų rotacija. Ji itin svarbi atliekant tiek planinę, tiek neplaninę objektų kontrolę. Taigi, kilus įtarimų ar gavus informacijos apie galimus aplinkos apsaugos pažeidimus, bus pasitelkiami ir kitų valdybų ar skyrių inspektoriai, prireikus – sudaromos komisijos.“

Taip pat O. Vėbrienė nurodė, kad didelis dėmesys bus skiriamas aplinkosauginėms akcijoms ir neplaniniams patikrinimams.

 

AAD informacija