Įsivėlė į karą su kailinių žvėrelių ir paukščių augintojais: tačiau toliau savo nosies nieko nemato

0
263

Savaitgalį atitinkamą išsilavinimą turintys gyvūnų teisių gynėjai greičiausiai būtų apstulbę nuo vaizdo, kuris buvo visiškai viešas – nereikėjo nei slapta kažkur brautis ar veržtis su dar slaptesnėmis vaizdo filmavimo kameromis. Vilniaus Gariūnų turgavietėje apsilankę gyventojai galėjo išvysti dar vieną gyvūnų kankinimo atvejį. Vidury turgaus buvo prekiaujama vėžliukais, o oro temperatūra tuo metu nesiekė nei 15-kos laipsnių šilumos. Tuo tarpu pastariesiems egzotiniams gyvūnams būtina, kad vanduo būtų nuo 26-ių iki 28-ių laipsnių.

Vieni žmonės apžiūrinėjo prekę, ištraukę iš vandens vartė, nustatinėjo lytį, derėjosi. Tuo tarpu, kiti buvo pakraupę – pamėginkite patys tokiame šaltyje nerti į vandenį, išlipti pastovėti vėjyje ir vėl nerti…

Rugpjūtį Ispanijos pareigūnai suėmė du Vokietijos piliečius, kurie, kaip įtariama, vadovavo Ispanijos kurortinėje Maljorkos saloje esančiai vėžlių veisyklai.

Šalia Liukmajoro miesto esanti ferma buvo, kaip manoma, didžiausia nelegali vėžlių ferma Europoje.

Pareigūnai per operaciją konfiskavo daugiau nei 1,1 tūkst. 62-ejų skirtingų rūšių vėžlių, tarp kurių būta itin retų spinduliuotųjų vėžlių iš Madagaskaro, vietnamietiškų balinių vėžlių, Kinijos raudonkaklių vėžlių ir dar daugiau nei 750 jų kiaušinių. Ar prekės į Gariūnus atkeliavo iš Ispanijos veisyklos, ar iš vietinės niekam neįdomu. O gal šie gyvūnai net ir nekankinami?..

Lietuvoje gyvūnų gynėjai rūpinasi tik tuo, kas populiaru – vištomis ir kailiniais žvėreliais.

Ūkininkus ir verslininkus vienijančios organizacijos teigia, jog viešojoje erdvėje platinami filmuoti baisių fermų vaizdai galimai yra tam tikrų suinteresuotų grupių užsakymas prieš artėjančius rinkimus į Europos parlamentą. Manoma, jog tokiu būdu bus nesunku susirinkti gyvūnų mylėtojų balsus. O juk problemų netrūksta ir kitose veiklose… Daug kur ji pavyzdinė, daug kur prasta. O to priežastys įvairios. Tačiau daugeliu atveju blogybės tik dėl to, jog trūksta švietimo arba galimybių. Be to, kas garsiai rėkia, dažniausiai nieko nesupranta ir absoliučiai viską pateikia tik per vienos spalvos akinius…

Kailinių žvėrelių fermas jau uždraudė ar apribojo 17-koje Europos valstybių, tarp jų – Jungtinė Karalystė, Austrija, Čekija, Nyderlandai, Kroatija. Uždarys ir Lietuvoje, bet vėžliukai gynėjams neįdomūs. Per mažai rinkėjų jais domisi, nors vėžlių kiaušiniai yra laikomi delikatesu, be to, jie yra žudomi dėl savo mėsos, odos ir kiautų.