Iškritusi žarija be namų paliko garbaus amžiaus senutę

0
123

Vakar vidurdienį buvo gautas pranešimas, kad Vilniuje, Filaretų gatvėje, keturių butų mediniame name kilo gaisras. Atvykus ugniagesiams, iš vieno buto veržėsi tiršti dūmai. Gaisrą gesino per 20 ugniagesių.

Pasak Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyriausiojo specialisto Jaceko Romančiko, bute gyveno garbaus amžiaus moteris. Ji pakūrė krosnį ir nuėjo pas kaimynus. Kai grįžo namo, butas jau buvo pilnas dūmų. Gesinti gaisro tučtuojau sulėkė visi kaimynai, tačiau dėl tirštų dūmų žmonės jau nebegalėjo įeiti į vidų.

Gaisro metu išdegė butas, aprūko kaimyninis butas, apdegė jo lubos. Dūmų detektoriaus bute nebuvo.

„Pirminiais duomenimis, gaisras kilo prie krosnies, greičiausiai iš jos iškritus žarijoms ar pasipylus žiežirboms, – sakė J. Romančik. – Kad žmonės neliktų žiemą be namų, noriu priminti, kad negalima palikti besikūrenančių krosnių be priežiūros, būtina uždaryti pakuros dureles, apžiūrėti, ar krosnyje nėra įtrūkimų ir plyšių, nedžiovinti prie jų malkų, drabužių ir kitų daiktų, nelaikyti šalia degių medžiagų, prie pakuros ant grindų prikalti skardos lakštą. Ir svarbiausia – įsigykite ir įsirenkite dūmų detektorių, kuris informuos apie ką tik kilusį gaisrą“.

Kilus gaisrui skambinkite skubiosios pagalbos tarnybų ryšio numeriu 112.

PAGD informacija