Išpildė kalėdinius pažadus: keliones pavertė eglučių lauku šalia sostinės

0
278

Per didžiąsias žiemos šventes pavėžėjimo platforma „Bolt“ ragino keleivius prisidėti prie akcijos, kurios metu žadėjo pasodinti tiek eglučių, kiek bus įvykdyta kelionių, pasirinkus specialią kategoriją. Didelio keleivių įsitraukimo sulaukusi iniciatyva dar balandžio mėnesį priartėjo prie finišo tiesiosios – Vilniaus rajone esančiame Varkalabiškių kaime į žemę pasodinta daugiau nei 4000 eglių ūglių, kurie kasdien sėkmingai stiebiasi aukštyn.

Būsimas miškas padės mažinti CO2 pėdsaką

Gruodžio pabaigoje visi keliaujantys su „Bolt“ ir pasirinkę specialią kategoriją „Sodinu eglę“ turėjo realią galimybę šalyje užauginti medį – viena tokia kelionė reiškė, kad „Bolt“ pasodins vieną eglutę. Per kelias dienas „Bolt“ aptarnavo daugiau kaip 1,5 tūkst. keleivių, norinčių solidarizuotis ir prisidėti prie žalesnės Lietuvos. Pavasarį, sulaukus spygliuočių sodinimo sezono, atėjo laikas tesėti duotus pažadus, tad „Bolt“ akimirksniu ėmėsi miškininkystės darbų – į Vilniaus pakraštyje esantį lauką, suvienijus pajėgas su viešąją įstaiga „Žemės planetos miškai“, pasodinta kur kas didesnis eglučių skaičius, siekiantis daugiau nei 4 tūkst. ūglių.

„Ši iniciatyva yra tik viena iš kompanijos žaliojo strateginio plano dalių. Visas „Bolt“ pavežėjų keliones stengiamės neutralizuoti tvariais sprendimais ir taip bent iš dalies kovoti su anglies dioksido pėdsaku, o iki 2025-ųjų turime ambiciją sumažinti „Bolt“ paliekamą CO2 pėdsaką mažiausiai 5 milijonais tonų. Eglučių akcija simboliškai pažymėjo tiek įmonės, tiek keleivių vieningą požiūrį į darnią aplinką skatinančius pasirinkimus“, – teigia A. Pacevičius, „Bolt“ vadovas Lietuvoje.

Pasak idėją įgyvendinti padėjusios įstaigos „Žemės planetos miškai”, toks talkininkavimas – tikras džiaugsmas, mat savo veikla jie nuolatos skatina įmones prisidėti prie darnaus vystymosi kelio.

„Visuomet džiaugiamės, kai į mus kreipiasi įmonės ir mielai imamės bendradarbiavimo. Smagu, kai bendrovės prisideda prie medelių sodinimo ne tik finansiškai, bet ir fiziškai padeda išpildyti idėją. Iš tiesų, procesas nėra toks paprastas – neužtenka tik pasodinti medelius, siekiant ilgalaikio rezultato. Juos reguliariai teks prižiūrėti, aptverti apsauginėmis tvorelėmis nuo žvėrių, tepti repelentais, tad šiuo etapu rūpinamės mes asmeniškai. Kasmet jie stiebsis vos po 15-30 cm., tad CO2 „perdirbimo“ pikas, kurio siekia tokios įmonės kaip „Bolt“, prasidės už 15 metų“, – pasakoja organizacijos vadovas Povilas Padaiga.

Aplinkai draugišką kelią skatina ir platformos keleiviai

Kaip teigia A. Pacevičius, augantį keleivių susirūpinimą aplinka rodo ir neseniai „Bolt“ užsakymu atlikta apklausa. Jos duomenimis, daugiau kaip 84 proc. vartotojų yra susirūpinę, kad jų asmeniniai pasirinkimai daro poveikį aplinkai. Maža to, net 92 proc. apklaustųjų nurodė norintys, jog prekės ženklai palaikytų panašias idėjas ir padėtų gyventi ekologiškiau.

„Džiaugiamės, jog „Bolt“ ateities vizija sutampa su klientų poreikiais, nes kartu pasiekti akivaizdžių, pridėtinę vertę turinčių rezultatų galime greičiau. Esame atsakingas verslas, todėl kryptingai siekiame teigiamo pokyčio“, – įsitikinęs A. Pacevičius.