Išryškėjo šių metų demografinės tendencijos Vilniaus rajone

0
244

Nors mirusių ir gimusių krašto gyventojų santykis kol kas šiek tiek neigiamas, tačiau žmonių skaičius, panašu, jog pradėjo sparčiai augti. Civilinės metrikacijos skyriaus teikiamoje ataskaitoje niekaip neatsispindi, kiek jaunų tėvų, auginančius vaikus, kiekvienais metais įsikuria kaimiškose vietovėse aplink Vilnių. Beje, yra ir tokių gyvenviečių, kur per metus gyventojų padaugėja keliais šimtais.

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos teigimu, sostinės infrastruktūra naudojasi daugiau nei 60 tūkst. žmonių, kurie yra deklaravę savo gyvenamąją vietą kažkur kitur. O kur tada šie Vilniaus miesto poliklinikų pacientai gyvena?

Statistiką būtina tobulinti: tikėtina, jog ji neatspindi realios demografinės padėties

Rugsėjį Vilniaus rajone mirė 51-as asmuo. Ir tai yra mažiausiai netekčių šiais metais atnešęs mėnuo. Rudens pradžia nepasižymėjo ir dideliu skaičiumi gimusiųjų – pasaulį išvydo mažiausiai naujagimių nuo metų pradžios. Viso labo – 56. Taigi, dėl natūralios kaitos rajone gyventojų pastarąjį mėnesį nesumažėjo. Tačiau to negalima pasakyti apie ankstesnius mėnesius. Blogiausias demografinis santykis šiais metais fiksuotas balandį – gimė 87, mirė 118. Iš viso nuo metų pradžios rajono gyventojams gimė 688 kūdikiai, o anapilin iškeliavo 735 rajono gyventojai.

Jauniausiam  šiais metais mirusiam vyrui buvo 19 metų, moteriai – 28-eri. Vyriausia moteris mirė birželį. Jai buvo 103-eji metai. Vyriausias vyras mirė balandį, būdamas 97-erių. Nuo metų pradžios visi vyriausi amžiumi mirusieji buvo 90-ties ir daugiau metų.