Istorinėje Lietuvos sostinėje įrengti el. paspirtukus įkraunantys stovai

0
170

„Bolt” Lietuvoje pristatė dar vieną iš savo inovacijų – el. paspirtukams palikti skirtus stovus, iškart įkraunančius juos kitam važiavimui. Keturi pirmieji stovai, talpinantys po 10 paspirtukų, įrengti Trakuose – šalia populiariausių turistinių objektų bei geležinkelio stoties. Tokiu būdu drauge su Trakų rajono savivaldybe siekiama spręsti netvarkingo paspirtukų parkavimo problemą bei mažinti paspirtukų transportavimui tenkančias CO2 emisijas. 

Palikti paspirtuką tam skirtame stove vartotojai bus skatinami ir finansiškai – tą padariusiems bus suteikta nuolaida kitai kelionei. 

„Trakai – vienas įspūdingiausių Lietuvos miestų, išsaugojęs savo senąją urbanistiką ir architektūrą, mažai civilizacijos paliestą žaliąjį kraštovaizdį, kultūros paveldą. Ir ateityje saugosim šią istorinę savastį, todėl palaikome ir skatiname aplinką tausojantį gyvenimo būdą, ekologišką transportą, tvarumo idėjas. Todėl Trakai aktyviai laikosi Žaliojo kurso nuostatų. Paspirtukų eismas yra palaikantis šį kursą, o jo tobulinimas – sveikintinas ir laukiamas, kuriam pritariame”, – sakė Trakų rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius.  

„Bolt” dalijimosi paslaugų plėtros vadovas Baltijos šalyse Eimantas Balta teigia, kad paspirtukus Įkraunantys stovai – užsienyje jau pasiteisinusi technologija.

„Turime planų ir didžiuosiuose šalies miestuose, bet šiandien pradedame nuo Trakų – čia bus nesunku kiekvienam įsitikinti, kad esant pakankamai stovų, nesunku pavažiuoti papildomus metrus iki vieno iš jų ir būti tikram, kad paspirtukas niekam netrukdys”, – sako E. Balta. 

Pasak jo, iki šiol vartotojai buvo edukuojami nepalikti paspirtukų ant pėsčiųjų ir dviračių takų, tinkamai lygiuoti juos šalia vienas kito ir maksimaliai taupyti viešąją erdvę, o dabar jie galės išbandyti dar vieną tinkamo parkavimo variantą. 

Platformos atstovai sako nuolat ieškantys tvaresnių sprendimų prižiūrint gausėjantį el. paspirtukų parką. Tikimąsi, kad įkraunantys stovai reikšmingai sumažins transportavimo poreikį. Anksčiau šiemet Kaune buvo pristatyti „Bolt” el. dviračiai su keičiamos baterijos technologija, kuri jau padeda aptarnauti ekologiškas transporto priemones be didesnių CO2 emisijų.

„Vis daugiau žmonių vertina galimybes keliauti gamtai draugiškesnėmis priemonėmis. Mūsų duomenimis, trečdalis gyventojų renkantis keliavimo būdą atsižvelgia į jo tvarumą, o tarp keliaujančiais traukiniais – tokių žmonių beveik pusė. Skatiname darnų judumą ir sakome, kam važiuoti, jei gali keliauti. Tad nuo šiol mėgautis gamta ir laisvalaikiu Trakuose bus galima dar žaliau ir patogiau – tiek vykstant traukiniais, tiek pratęsiant kelionę paspirtukais”, – teigia „LTG Link” vadovas Linas Baužys.

Visus 4  „Bolt” įkrovimo stovus Trakuose įrengė susisiekimo infrastruktūros bendrovė „GATAS”, su kuria ketinama ir toliau plėsti el. paspirtukų pakrovimo vietų tinklą Lietuvoje. Šiuo metu „Bolt” paspirtukais Lietuvoje naudojasi Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių, Alytaus, Marijampolės, Mažeikių, Kėdainių, Tauragės, Trakų gyventojai ir šių miestų svečiai.