Vilniaus rajono savivaldybės autobusų parką pasiekė du nauji „ISUZU Novociti Life“ autobusai

0
137

Naujosios transporto priemonės yra kompaktiškos, bet tuo pačiu erdvios – kiekvienoje iš jų 26 sėdimos ir 26 stovimos vietos. Viena vieta – neįgaliesiems. Netrukus bus pristatytas ir trečias autobusas, kuris baigiamas ruošti gamykloje.

„Viešasis transportas turi būti patrauklus gyventojams, todėl investicijos į viešąjį transportą Vilniaus rajone yra būtinos. Turime atnaujinti pasenusias transporto priemones, kad rajono gyventojams, besinaudojantiems viešuoju transportu, užtikrintumėme patogias ir komfortiškas susisiekimo paslaugas“, – sako Vilniaus rajono meras Robert Duchnevič.

Nauji autobusai yra žemagrindžiai, su nuleidžiama platforma, kuri yra pritaikyta neįgaliesiems ir sunkiai judantiems asmenims. Taip pat patogu įvažiuoti ir tėvams su vaikiškais vežimėliais. Klimato kontrolės sistema užtikrins, kad žiemą salone būtų šilta, o vasarą – vėsiau. Juose sumontuotas vidaus degimo variklis atitinka Euro 6 emisijos standartą.

„Trijų autobusų kaina siekė virš 502 tūkst. Eur. Planuojama, kad nauji autobusai neužilgo išriedės į savo maršrutus ir keleiviai galės patogiai važiuoti Nemenčinės – Paberžės kryptimi. Nauji autobusai pakeis senus, parke naudojamus autobusus“, – džiaugsmo neslėpė SĮ „Vilniaus rajono autobusų parkas“ direktorius Darius Gasperovičius.

Šiemet Vilniaus rajono autobusų parkas, pasinaudojus ES finansavimu, sieks įsigyti ne mažiau 15 elektrinių autobusų. Liepos 28 d. vykusiame Vilniaus rajono savivaldybės tarybos posėdyje pritarta paraiškos teikimui Susisiekimo ministerijos inicijuotame investiciniame projekte „Miesto ir priemiestinio viešojo transporto priemonių parko atnaujinimas, skatinant naudoti visai netaršias transporto priemones“. Bendra projekto vertė siektų apie 5 mln. Eur.

Vilniaus rajono autobuso parką, su naujai įsigytais autobusais, sudaro 74 transporto priemonės. SĮ „Vilniaus rajono autobusų parkas“ aptarnauja 8 priemiestinių maršrutų kryptis – Nemenčinės, Paberžės, Rukainių, Čekoniškių, Šumsko, Turgelių, Rudninkų bei maršrutą į Mažuosius Lygainius. 2022 m. pabaigos duomenimis, šiais maršrutais įmonė aptarnavo beveik 730 tūkst. keleivių.

Vilniaus rajono savivaldybės informacija