Įtarimai dėl netinkamo savivaldybių lėšų panaudojimo pareikšti buvusiam sostinės savivaldybės Tarybos nariui

0
88

Atliekant ikiteisminį tyrimą dėl galimo Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narių piktnaudžiavimo panaudojant lėšas, skiriamas su jų, kaip tarybos narių, veikla susijusioms išlaidoms apmokėti, buvo surinkta pakankamai duomenų dėl įtariamo piktnaudžiavimo, sukčiavimo ir dokumentų suklastojimo bei jų panaudojimo. Įtarimai pareikšti buvusiam Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariui Sergejui Dmitrijevui.

Ikiteisminį tyrimą dėl Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narių galimo piktnaudžiavimo atlieka STT Centrinė tyrimų valdyba, jį kontroliuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Tyrimo duomenimis, minėtas įtariamasis, kaip tuometinis tarybos narys turėjo teisę gauti išmoką biuro patalpų nuomos išlaidoms apmokėti. 2019–2023 m. laikotarpiu S. Dmitrijevas buvo sudaręs galimai fiktyvią negyvenamųjų patalpų nuomos sutartį biurui su sutuoktinės vadovaujama privačia įmone ir, siekdamas asmeninės naudos, Vilniaus miesto savivaldybės administracijai kas mėnesį 2019 m. rugsėjo–2023 m. balandžio mėn. laikotarpiu pateikdavo, kaip įtariama, suklastotus finansinius dokumentus. Tokiu būdu pastarasis, galimai piktnaudžiaudamas tarnyba, padarė didelę neturtinę žalą Vilniaus miesto savivaldybei ir apgaule įgijo daugiau nei 9 tūkst. eurų.

Spalio 17 d. buvusio Tarybos nario namuose buvo atlikta krata, S. Dmitrijevui ir jo sutuoktinei įteikti pranešimai apie įtarimus.

Šiuo metu atliekami ikiteisminiai tyrimai dėl 14 savivaldybės tarybos narių išmokų: Šiaulių miesto, Mažeikių rajono, Marijampolės, Neringos, Šilutės rajono, Pagėgių, Kauno miesto, Kauno rajono, Jonavos rajono, Ignalinos rajono, Vilniaus miesto, Lazdijų rajono, Alytaus rajono, Ukmergės rajono. Ikiteisminiai tyrimai atliekami siekiant patikslinti ir įvertinti, ar nebuvo piktnaudžiaujama tarybos nariams skiriant lėšas su jų, kaip tarybos narių, veikla susijusioms išlaidoms apmokėti. Ikiteisminiai tyrimai pradėti atsižvelgiant į viešojoje erdvėje skelbiamą informaciją ir gaunamus pranešimus dėl įtariamo savivaldybių lėšų neskaidraus, nepagrįsto naudojimo ir atskaitomybės trūkumo bei skaidrumo stokos savivaldoje regimybės.

Prokuratūros  informacija