Įteiktas prestižinis „L`ORÉAL Foundation“ ir UNESCO tarptautinis apdovanojimas dr. Urtei Neniškytei

0
259

Išdalinti 21-ieji prestižiniai tarptautinių kylančių talentų apdovanojimai. Tarp 15-os perspektyviausiomis pripažintų mokslininkių apdovanojimas buvo įteiktas ir neuromokslininkei dr. Urtei Neniškytei. Kartu su kitomis laureatėmis lietuvė buvo pagerbta prestižinėje ceremonijoje, kuri vyko Paryžiuje įsikūrusioje UNESCO būstinėje. Tarptautiniai kylančių talentų apdovanojimai yra kasmet organizuojamos „Moterims moksle“ programos dalis, kurios konferencijos metu žinomos mokslininkės susitinka, kad švęstų moterų mokslininkių indėlį į mokslą.

Garbė atsiimti apdovanojimą kasmet suteikiama penkiolikai perspektyvių mokslininkių iš įvairių šalių, kurios gali pakeisti pasaulį plėtodamos savo potencialą bei vykdant mokslinius tyrimus. Šiais metais, tarptautinės komisijos sprendimu, apdovanojimas buvo įteiktas ir mokslininkei iš Lietuvos – dr. Urtei Neniškytei, Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro Neurobiologijos ir biofizikos katedros mokslo darbuotojai.

„L’Oréal-UNESCO“ programos „Moterims moksle“ 21-osios tarptautinių apdovanojimų ceremonijos metu apdovanojimai buvo įteikti ne tik prestižinių tarptautinių kylančių talentų laureatėmis, bet ir penkioms „Moterims moksle“ iš skirtingų pasaulio regionų mokslininkėms. Kiekviena laureatė buvo apdovanota 100 tūkst. eurų prizu už jų indėlį medicinos, paleontologijos, molekulinės biologijos, ekologijos ir vystymosi biologijos srityse.