Įtempta situacija Santaros klinikose ir atraminėse ligoninėse

0
217

„Šiuo metu aktyviam gydymui ir reanimacijai bei intensyviajai terapijai skirtos vietos jau išnaudotos 90 proc. Tokia padėtis yra ir atraminėse ligoninėse, ir pačiose Santaros klinikose. Skirtingai nei pernai tuo pačiu metu stacionare yra 9 sergantys COVID-19 liga vaikai, iš kurių dviem reikia deguonies terapijos. Jei didinsime reanimacijos ir intensyviosios terapijos vietų skaičių, teks neišvengiamai mažinti planinių paslaugų apimtis“, – pranešė Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų generalinis direktorius prof. Feliksas Jankevičius.

2021 metų spalio 8 dienos ryto duomenimis, Vilniaus regione užimta 88 proc. (368 vietos) aktyvaus gydymo ir 82 proc., t. y. 46 reanimacijos ir intensyviosios terapijos vietos, skirtos COVID-19 liga sergantiems pacientams. Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose, kur gydomi tik sunkūs ir labai sunkūs pacientai, iš 78 aktyviam gydymui skirtų vietų užimta 71, iš 33 reanimacijos ir intensyviosios terapijos – 29, ligoninėje gydomi 9 vaikai.

Atraminėse ligoninėse taip pat pildosi COVID-19 ligai gydyti skirtos vietos. Pagrindinėje atraminėje Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje iš 110 aktyvaus gydymo vietų užpildytos 97, užimtos visos 6 reanimacijai ir intensyviajai terapijai skirtos vietos, Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje iš 30 aktyvaus gydymo vietų užpildyta 21, iš 4 reanimacijos ir intensyviosios terapijos vietų – 3, Alytaus S. Kudirkos ligoninėje iš 70 aktyvaus gydymo vietų užpildytos 53, iš 7 reanimacijos ir intensyviosios terapijos vietų – 5, Ukmergės ligoninėje užimtos visos 40 aktyvaus gydymo vietų, Elektrėnų ligoninėje iš 40 aktyvaus gydymo vietų užpildytos 37, iš 6 reanimacijos ir intensyviosios terapijos vietų – 3.