J. Olekas: akivaizdu – miškų reforma daroma keliaklupsčiaujant verslo grupėms

0
229

Krizė Lietuvos miškų ūkyje po to, kai Konstitucinis Teismas pripažino, kad įstatymas, įkuriant vieną Valstybinę miškų urėdiją, priimtas neteisėtai, tęsiasi. Vyriausybės ir Aplinkos ministro sprendimai dėl medienos pardavimų ar miškų savininkų mokesčių kelia abejones visuomenei, aplinkosaugininkams ir netgi pačiam Valstybinės urėdijos vadovui, kuris prakalbo apie atsistatydinimą dėl medienos pramonės interesų, lemiančių Lietuvos miškų ūkio politiką.

„Laikas ir valdančiųjų sprendimai vienas po kito parodė, kad urėdijų centralizavimas į vieną, Miškų įstatymo keitimai, miškų kirtimų didinimai ir medienos pardavimų atidavimas į pramoninkų rankas – akivaizdu, kad viskas daroma keliaklupsčiaujant kelioms interesų grupėms. Tuo tarpu dėl reformos beveik tūkstantis darbuotojų neteko darbo, malkos gyventojams pabrango, miškų kirtimai didinami ir tikrai miškai nėra atsodinami ir prižiūrimi taip, kaip anksčiau“, – Seime surengtoje spaudos konferencijoje sakė socialdemokratas Juozas Olekas.

Seimo narys sako, kad neteisėtai įkurta Valstybinė miškų urėdija turi būti atkurta į pasiteisinusią savarankiškų urėdijų sistemą.

„Urėdijos vykdė ir socialinę funkciją. Dabar gi viskas nukreipta į pelnų bet kokia kaina siekimą ir medienos perdavimą į stambiojo kapitalo rankas“, – sakė J. Olekas.

Seimo narys teigė sieksiąs, kad Seimo socialdemokratų frakcija kreiptųsi į Generalinę prokuratūrą dėl viešo intereso gynimo, po to, kai Vyriausybė, neatsižvelgusi į Specialiųjų tyrimų tarnybos išvadas, sudarė išskirtines sąlygas pirkti medieną stambiesiems medienos perdirbėjams.