Jau diskutuojama, ar kitais metais Baltarusijoje įvyks Pasaulio ledo ritulio čempionatas

0
258

Protestai kaimyninėje šalyje tęsiasi jau trečią naktį. Eiliniams baltarusiams jau nedaro įspūdžio, jog rinkimų rezultatus pripažįsta Maskva, o visos Rusios patriarchas Kirilas (патриарх Московский и всея Руси Кирилл) pasveikino Aleksandrą Lukašenką su didele pergale.

„Daugybę metų dedate pastangas gindamas nacionalinius šalies interesus, rūpinatės jos socialiniu – ekonominiu augimu, taikiu ir aprūpintu piliečių gyvenimu. Džiugu, jog skiriate dėmesio dvasinei žmonių raidai“, – sveikinime parašė įtakingas  pravoslavų dvasininkas.

Tuo tarpu Vakaruose tai, kas vyksta Baltarusijoje, dar neįvertinta.

Į Lietuvą pasitraukusios opozicijos lyderės bendražygė Valerija Cepkalo (Валерия Цепкало) paragino pasaulio bendruomenę pripažinti Svetlanos Tichanovskajos  (Светланы Тихановской) pergalę.
„Kreipiuosi į pasaulį. Prašau, padėkite sustabdyti tą betvarkę, kuri tęsiasi Baltarusijoje. Sustabdykite tą kraujo praliejimą. Pripažinkite Svetlaną vienintele, teisėtai išrinkta, prezidente“, – dar vakar išplatintame vaizdo pranešime pasakė moteris.

Tarptautinė ledo ritulio federacija (IIHF) atidžiai stebi protestus Baltarusijoje, tačiau praneša, kad kol kas neplanuoja atšaukti 2021 metų renginio. Tai reiškia, kad pasaulio ledo ritulio čempionatas planuojamas gegužės 21 d. – birželio 6 d. Minske ir Rygoje.

Šio pasaulinio renginio perkėlimas iš Baltarusijos taptų didžiuliu smūgiu režimui.

Svetlanos Tichanovskajos rinkimų štabas įsitikinęs, jog rezultatai priešingi nei skelbiama: opozicionierių teigimu, A. Lukašenka galėjo surinkti tik apie 30 proc. rinkėjų balsų.

Tačiau tos pačios S. Tichanovskajos aplinkoje netrūksta pasisakančių, jog Krymo atplėšimas nuo Ukrainos ir prijungimas prie Rusijos yra teisėtas, o ne nusikalstamas veiksmas.