Ką tik „KK2” pranešė – surinkta apie 30 tūkst. parašų prieš krematoriumą

0
199

„Vilnijos naujienos“ visą rudenį rašė apie didžiulį sujudimą Vilniaus rajone, Nemėžio seniūnijoje.  Kilo masinis gyventojų pasipriešinimas prieš žmonių kūnų deginimą Daržininkų kaime, o šiandien šią temą atrado ir LNK. Paskelbta, jog surinkti parašai, prieš Kėdainių bendrovės „K2 LT“ planus, bus įteikti valdžiai.

Dar lapkričio pradžioje vykusiame  Vilniaus rajono savivaldybės tarybos posėdyje skubos tvarka į darbotvarkę įtrauktas klausimas dėl krematoriumų statybos galimybių Vilniaus rajone.

Vienbalsiai – 22-ejais balsais – pritarta, jog tokių objektų neatsiras iki to laiko, kol nebus parengta galimybių studija ir pakeistas specialusis planas.

Be to, merė Marija Rekst Tarybą patikino, jog dėl tokio leidimo kol kas niekas į rajono valdžią nesikreipė.

Šiandien kažkodėl per LNK apie kilusį triukšmą jau kalbėjo ir žinoma renginių vedėja Laima Tamulytė – Mama Rock’n’Roll.

„Tai galvoju dar viena kepyklėlė – ar ne?“, – trumpai savo pasipiktinimą išdėstė L. Tamulytė.

Kad įžymybė gyvena Daržininkuose, žiniasklaidoje pranešimų buvo nemažai, tačiau apie jos pasipriešinimą verslininkų planams, pranešama pirmą kartą.

Krematoriumo steigėjai Kėdainiuose per metus atlieka apie 4000 kremavimų. Kadangi Vilniaus rajone susidurs su konkurencija, tikėtina, užsakymų mažės kelis kartus. Lenkijoje, šalia Lietuvos sienos, kremavimo kainos ženkliai mažesnės – kai kada net dvigubai.