Kabelių pasieniečiai, talkinant kinologui su tarnybiniu šunimi, miškingoje vietovėje Varėnos rajone sulaikė du baltarusiškų cigarečių nešikus su 1 800 pakelių kontrabandinių rūkalų

0
172

Ankstyvą antradienio rytą VSAT Varėnos pasienio rinktinės Kabelių pasienio užkardos pareigūnai, patruliavę pasienio ruože ties Daržinėlių kaimu (Varėnos r.), pastebėjo du nešuliais apsikrovusius vyrus, traukiančius nuo valstybės sienos į Lietuvos gilumą. Tarnybinis šuo Itas aptiko prašalaičių pėdsakus ir vedė jais pasieniečius. Apie 500 metrų nuo valstybės sienos pažeidėjus pasivijo ir sulaikė patikrinti.  

Paaiškėjo, kad nuo Baltarusijos pusės ne tuščiomis žingsniavo 31-erių alytiškis ir 23-ejų Merkinės miestelio gyventojas. Pirmasis jų nešėsi septynis, antrasis – aštuonis juodos spalvos ryšulius. Juose iš viso rasta 1 800 pakelių cigarečių „Fest“ su baltarusiškomis banderolėmis.

Pasieniečiai nustatė, kad vienas sulaikytųjų pasienio ruože neturėjo asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančių dokumentų, o abu į šį ruožą pateko ekstremaliosios situacijos metu, neturėdami VSAT išduotų leidimų.

Dėl akcizinių prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką ir pakartotinio pasienio teisinį režimą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimo Kabelių pasienio užkardoje pradėtos administracinės teisenos. Baltarusiškų rūkalų gabentojams įteikti šaukimai po savaitės atvykti į Kabelių pasienio užkardą, kur bus nagrinėjamos jų administracinės bylos. Už tokį pažeidimą skiriamos baudos svyruoja nuo 5 200 iki 6 000 eurų. Šioje pasienio užkardoje laikinai saugomos sulaikytos cigaretės.

VSAT Komunikacijos skyriaus informacija