Kaimynus ypatingai žeidžia, kad lietuviai Baltarusiją laiko kaip šalį, priklausančią nuo Rusijos ir neturinčią savarankiškos politikos

0
159

Baltarusiai iš VSD apžvalgos dėl grėsmių nacionaliniam saugumui cituoja tik tai, jog Kremlius vis labiau įtakoja Minką ir visais įmanomais būdais jį naudoja Lietuvos kariškių bei politikų šnipinėjimui, verbavimui… Apie tai šiandien kaimyninės šalies žiniasklaida ūžia nuo pat saugumiečių pranešimo pasirodymo. Vyraujanti paprastų skaitytojų nuomonė – Lietuva pati seniai prarado bet kokią nepriklausomybę, nes net savo valiutos nebeturi.

„Baltarusija nepripažino Krymo ir Abchazijos, Lietuva pripažino Kosovą; Baltarusijos kariai niekur nekariauja, Lietuva savo karius pasiuntė į Afganistaną dėl JAV interesų; Baltarusija nedalyvauja tarptautinių sankcijų kare, Lietuva dalyvauja; Baltarusija turi savo valiutą, Lietuva – ne“, – tokios vyraujančios temos daugelyje komentarų.

Diskusijoje kiti baltarusiai siūlo žodį Lietuva pakeisti Prancūzija, Vokietija ar kitu kokiu nors Europos Sąjungos šalies pavadinimu.