Kiek Kalėdų stalui išleisime šiemet ir kaip sutaupyti papildomai?

0
158

„Lidl Lietuva“ atlikta apklausa rodo, kad žiemos švenčių stalui pirkėjai pasiryžę skirti panašiai tiek pinigų, kiek ir pernai. Tai nurodė beveik pusė apklaustųjų – 47 proc. Pastebima, kad jaunesni žmonės kalėdiniam stalui ketina skirti daugiau lėšų nei vyresni respondentai – planuojančių didesnes išlaidas šiemet iki 34 m. amžiaus asmenų grupėje yra daugiau nei 55 proc.

„Iš atliktos apklausos rezultatų matome, kad nei ekonomikos lėtėjimas, nei fiksuojama infliacija nelemia labai žymių Lietuvos pirkėjų elgesio korekcijų. Išleisti daugiau jie nenori ir nesiruošia“, – teigia „Lidl Lietuva“ komunikacijos vadovas Antanas Bubnelis.

Apklausos duomenimis, 23 proc. respondentų neplanuoja išlaidų iš anksto, o 20 proc. – kalėdiniam stalui ketina išleisti mažiau nei pernai. Daugiau taupesnių apklaustųjų gyvena Kaune ir Panevėžyje: mažiau išleisti šventinėms vaišėms planuoja po 25 proc. šių miestų gyventojų.

4 proc. apklaustųjų žiemos švenčių stalui svarsto išleisti ženkliai mažiau, 2 proc. – ženkliai daugiau.

Vaišėms išleis 51-100 eurų

Daugiausiai respondentų – 29 proc. – kalėdinio stalo patiekalams ketina išleisti 51-100 eurų. Labiau paploninti piniginę ir vaišėms skirti 101-150 eurų planuoja 19 proc., o 151-200 eurų – 16 proc. apklaustųjų. Daugiausiai išleisti šventiniams valgiams ir sumokėti daugiau nei 200 eurų pasiryžę 7 proc. apklausoje dalyvavusių asmenų.

Mažiausiai – iki 50 eurų – kalėdiniam stalui ketina skirti 10 proc. apklaustųjų, o 20 proc. dar nežino, kiek pinigų atsieis jų maistas per šventes.

„Norint neišleisti daugiau perkant Kalėdų stalui, reikėtų suplanuoti šventinį meniu ir susidaryti detalų pirkinių sąrašą – taip bus išvengta nereikalingų pirkinių ir papildomų išlaidų. Taip pat naudinga prieš vykstant į parduotuvę peržiūrėti turimų produktų atsargas namuose ir įsitikinti, ar tikrai kepamam pyragui reikės antro aguonų ar cinamono pakelio – taip galima ne tik sumažinti išlaidas, bet ir išvengti produktų švaistymo“, – sako A. Bubnelis.